.
.
.

ارتش عراق گذرگاه القائم در مرز با سوریه را از داعش بازپس گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع ارتش عراق روز جمعه 3 نوامبر 2017 از کنترل نیروهای این کشور بر گذرگاه القائم واقع در مرز با سوریه خبر دادند.

سرهنگ عبدالامیر رشید یارالله، فرمانده عملیات آزادی سازی غرب الانبار، در بیانیه‌ای گفت:«نیروهای عملیات مشترک عراقی جزیره مرزی الخصیبه واقع در قائم را به کنترل کامل خود درآوردند. گذرگاه این جزیره مرز عراق را به شهر البوکمال سوریه وصل می‌کند.

فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراقی پیشتر اعلام کرد که مرحله اول عملیات ضد داعش در شهر «القائم» با موفقیت به پایان رسید.

طبق این گزارش نیروهای عراقی در اولین مرحله عملیات شهر را محاصره و بر تمام گذرگاه‌های ورودی و خروجی آن مسلط شدند. پس از این مرحله نیروهای ضد تروریسم وارد مراکز حساس شده و نیروهای داعش را از بین خواهند برد.

منابع ارتش عراق افزودند،بخشی از نیروهای عراقی برای کنترل مرز القائم با سوریه عازم منطقه مرزی شدند.

فرماندهی عملیات گفت از نظر نظامی داعش کاملا شکست خورده و نیروهای عراقی بر تمامی مناطق مهم و ساختمان‌های اطراف شهر مسلط شدند.

یک منبع نظامی گفته است که نیروهای داعش که از القاوم فرار کردند به سوی منطقه البوکمال سوریه فرار کردند. هدف اصلی پیشروی های نیروهای عراقی رسیدن به مناطق مرزی با سوریه به ویژه سد «الوعر» است.

در منطقه البوکمال شمار افراد مسلح داعش بین 100 تا 150 جنگجو تخمین زده شده است.

ارتش عراق نیروهای ویژه‌ مبارزه با تروریسم را برای کنترل مراکز حساس داخل شهر قائم که هنوز برخی از عناصر داعش در آن مخفی شده‌اند اعزام کرده است.