.
.
.

ارتش سوریه شهر دیرالزور را از داعش بازپس‌گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع آگاه سوری روز جمعه 2 نوامبر 2017 اعلام کردند، ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه شهر دیرالزور را از گروه داعش بازپس‌گرفت.

این خبر هنوز از منابع رسمی تایید نشده است، اما رسانه‌های دولتی سوریه پیشتر گزارش دادند که ارتش در حال پیشروی به سوی شهر دیرالزور در شرق سوریه است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن اعلام کرد «نیروهای رژیم سوریه و جنگجویان متحد آن با حمایت هوایی روسیه کنترل کامل شهر دیرالزور را به دست گرفتند. جنگ پایان یافته و عملیات پاکسازی در جریان است».

پیشتر دیدبان و رسانه‌های دولتی گزارش دادند که نیروهای دولتی 3 محله جدید را از شبه‌نظامیان پس گرفته‌اند. یک منبع نظامی گفت که دولت فقط 80 درصد شهر را در اختیار دارد.

ارتش سوریه در ماه سپتامبر حمله به دیرالزور را آغاز کرد و این شهر به مدت 3 سال در محاصره داعش بوده است. داعش بیشتر مناطق استان نفت‌خیز دیرالزور که در مجاورت مرز عراق قرار دارد را در اختیار داشت. اما اکنون داعش از 2 جبهه جداگانه مورد حمله قرار گرفته که از یک طرف نیروهای رژیم با حمایت روسیه و از سوی دیگر عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک که اتحادی از جنگجویان کرد و عرب است که از سوی آمریکا پشتیبانی می‌شوند.