.
.
.

کشته شدن 36 حوثی در پی پیشروی نیروهای ارتش ملی یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش یمن روز چهارشنبه اول نوامبر 2017 پیشروی خود در جبهه نَهم در شرق صنعاء را ادامه داد و مناطق جدیدی را از دست شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح بازپس گرفت. همزمان با پیشروی ارتش یمن، جنگنده‌های ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، ارتش را پشتیبانی کرده و مواضع کودتاگران را بمباران کردند.

سرهنگ عبدالله الشندقی، سخنگوی رسمی منطقه نظامی هفتم و مقاومت مردمی صنعاء اعلام کرد که ارتش ملی یمن روستاهای الحنيشه، الجميده، آل الحاج، نشامه، بيت البوری و جربت الكرع را از دست کودتاگران آزاد کرد.

الشندقی در بیانیه‌ای که در صفحه فیس‌بوکش منتشر کرد، اعلام کرد نبردها همچنان ادامه دارد و نیروهای ارتش ملی در حال پیشروی و نیروهای کودتاگر در حال عقب‌نشینی هستند.

سخنگوی رسمی منطقه نظامی هفتم و مقاومت مردمی صنعاء همچنین اعلام کرد 36 نفر از شبه‌نظامیان کودتاگر کشته شده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

او همچنین افزود: جنگنده‌های ائتلاف عربی ضربات جبران ناپذیری به کودتاگران وارد کرده، 4 خودروی زرهی و 7 گروه شامل افراد و تسلیحات را منهدم کردند.

به گزارش منابع میدانی جنگنده‌های ائتلاف عربی روز چهارشنبه همزمان با بالا گرفتن درگیری‌ها و پیشروی سریع ارتش ملی، با شدت بیشتری اهداف و مواضع کودتاگران در منطقه نَهم در شرق صنعا را بمباران کردند.

نیروهای ارتش روز سه‌شنبه نیز عملیات نظامی گسترده‌ای در منطقه نَهم انجام دادند و 20 منطقه را از دست حوثی‌ها بازپس گرفته و خسارات سنگینی به آنها وارد کردند.