.
.
.

قاتل دیپلمات سعودی در بنگلادش به اعدام محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت پادشاهی عربی سعودی در بنگلادش اعلام کرد دادگاه عالی بنگلادش حکم اعدام قاتل خلف العلی، دیپلمات فقید پادشاهی عربی سعود در بنگلادش را تایید کرد. سه همدست قاتل نیز به زندان ابد محکوم شدند.

دادگاه تجدیدنظر اعتراض سیف الاسلام مامون یک دیپلمات سعودی را به ضرب گلوله کشته بود، نپذیرفت و حکم اعدام او را تایید کرد.

سیف الاسلام در سال 2012 در یک عملیات سرقت مسلحانه، به سوی علی بن خلف بن محمد سالم العلی دیپلمات 45 ساله سعودی و رئیس بخش حمایت از شهروندان سعودی در داکا، پایتخت بنگلادش شلیک کرد و او را کشت.

دیپلمات فقید سعودی ساعت 11 شب با لباس ورزشی از خانه خارج شد و هیچ کارت شناسایی به همراه نداشت. یک خودرو که چهار نفر سرنشین مسلح در آن حضور داشتند به خلف العلی حمله کرده و یکی از آنها به نام سیف الاسلام مامون با یک اسلحه کمری کالیبر 22 میلیمتری به پهلوی چپ او شلیک کرد و او وهمراهانش از آنحا فرار کردند.

در پی اعتراض متهمان به حکم اعدام اولیه که در سال 2012 برای آنها صادر شد، دادگاه عالی مسئولیت این پرونده را در سال 2013 بر عهده گرفت و رای به بی‌گناهی سلیم شودری، متهم فراری داد و حکم اعدام مد الامین و اکبر لالو را به حبس ابد تغییر داد. دادگاه عالی بنگلادش حکم اعدام سیف الاسلام مامون را به جرم قتل تایید کرد.