.
.
.

تصاویر هولناک از کودک‌کشی حوثی‌ها در تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در یک جنایت جدید، شبه‌نظامیان حوثی‌ها و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع یمن، شامگاه پنج‌شنبه 2 نوامبر 2017 میلادی با بمباران مناطق مسکونی در غرب تعز، 7 کودک یمنی را کشته و چند کودک دیگر را زخمی کردند.

منابع محلی گفتند که گلوله‌های خمپاره که کودتاگران حوثی از خیابان پنجاهم تعز به سوی منازل شهروندان در منطقه عنصوة در خیابان سی‌ام منطقه بئر باشا پرتاب کردند جان پنج کودک را گرفت و چهار نفر دیگر را زخمی کرد که آنها نیز وخیم گزارش شده است.

براساس گزارش‌ها نام کودکان کشته و مجروح شده در منطقه عنصوة در خیابان سی‌ام منطقه بئر باشا به شرح زیر اعلام شده است.

کشته‌ها:

عمار احمد محمد ابرهيم
احمد علي مهيوب
عمار خالد مهيوب
عمرو خالد مهيوب
محمد علي مهيوب
مجروحان
معمر جميل
محمد سيف
عمرو أحمد محمد أبراهيم

شبه‌نظامیان حوثی مدتهاست که به شکل مستمر در حال بمباران مناطق مسکونی تعز هستند و این موضوع باعث کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از ساکنان این شهر شده است.

پیش از این یک گزارش حقوقی غیر دولتی، سازمان ملل متحد را به نادیده‌انگاری جنایات گسترده‌ای که حوثی‌ها علیه کودکان انجام می‌دهند، متهم کرد.

مرکز داده‌های حقوق بشر اعلام کرد که از زمان آغاز جنگ یمن، تنها در تعز بیش از 700 کودک کشته شده و 2700 کودک دیگر به ضرب گلوله نیروهای حوثی و هوادار علی عبدالله صالح مجروح شده‌اند.

در ماه سپتامبر 2017 نیز نیروهای حوثی دو جنایت خونین علیه کودکان تعز انجام دادند و که در آنها 14 کودک کشته و 17 کودک دیگر مجروح شدند.