.
.
.

اسرائیل یک کارخانه تسلیحاتی در نزدیکی حمص را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از فرمانده نیروهای پشتیبان رژیم سوریه روز پنجشنبه 2 نوامبر 2017 اعلام کرد، جنگنده‌ای اسرائیلی یک کارخانه تسلیحاتی در جنوب شهر حمص را بمباران کرده است.

این منبع گفته است که پدافند موشکی سوریه در واکنش به این اقدام یک موشک زمین به هوا به سوی جنگنده اسرائیلی شلیک کرده است.

این فرمانده در تماس با خبرگزاری رویترز گفته است کارخانه‌ای مس که مورد هدف جنگده اسرائیلی واقع شد، در شهرک صنعتی هسیا در 35 کیلومتری جنوب حمص و 112 کیلومتری شمال دمشق قرار گرفته است.

منبع در باره شمار کشته شدگان یا افراد زخمی این بمباران چیزی نگفته است.

در همین حال دیدبان حقوق بشر سوریه گفته است کهحمله هوایی اسرائیل یک هدف نظامی را مورد هجوم قرار داده است.


سخنگوی ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای که از تلویزیون رسمی این کشور خوانده شده گفته است که جنگنده اسرائیلی سالم به پایگاه خود بازگشت.

نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرده که طی سالهای گذشته حدود 100 بار کاورانهای اسلحه ارتش سوریه که برای گروه حزب الله لبنان انتقال داده می شد را هدف قرار داده است.

با شدت گرفتن جنگ داخلی سوریه و حمایت نیروهای ایران و حزب الله لبنان از بشار اسد و استقرار آنها در نزدیکی مرزهای اسرائیل، مقامات تل‌آویو طی ماه‌های اخیر از گسترش نفوذ ایران در سوریه به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند.

ماه گذشته، پرتاب خمپاره از سوی سوریه به داخل اسرائیل باعث شد که در شهرهای اسرائیل آژیر خطر بارها به صدا در بیاید کاری که باعث شد ارتش اسرائیل اعلام کند که پاسخ هرگونه موشکی از سوی سوریه با پاسخ فوری اسرائیل مواجه خواهد شد.

حدود یک ماه پیش نیز نیروی هوایی اسرائیل به یک پدافند سوری حمله کرد.