.
.
.

یمن..40 شبه‌نظامی حوثی در حمله هوایی ائتلاف به جنوب صنعا کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع محلی در استان ذمار در جنوب صنعا سه‌شنبه 31 اکتبر اعلام کردند حدود 40 تن از شبه‌نظامیان حوثی در حمله هوایی نیروهای ائتلاف عربی به پادگان آموزشی شبه‌نظامیان در غرب این استان کشته و شماری دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که منابع العربیه خبر دادند سرتیپ محمد الصوفی فرمانده تیپ لشگر توپخانه شبه‌نظامیان حوثی، در حمله هوایی ائتلاف عربی به استان الجوف واقع در شمال یمن، کشته شد.

شبه نظامیان حوثی ضربات کوبنده‌ای در جبهه‌های مختلف متحمل شدند که باز یافتن توان پس از شکست‌های اخیرشان در تعز و مناطق دیگر را، دشوار نمی‎‌نمایاند.

سرتیپ محمد الصوفی که در حمله نهوایی یروهای ائتلاف در جبهه الجوف کشته شد، فرماندهی لشگر توپخانه حوثی‌ها را به عهده داشت. اطلاعات اندک موجود درباره او می‌گوید که او از اهالی استان ؛ب بود و یکی از برجسته ترین فرماندهان شبه‌نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن به شمار می‌آید.

وضعیت در ذمار و اطراف صنعا نیز به همین صورت است. در حمله هوایی به پادگان آموزشی شبه نظامیان در منطقه ضوران آنس، ده‌ها تن از شبه‌نظامیان کشته شدند . به گفته منابع، از موقعیتی که هدف حمله قرار گرفت، برای آموزش فرزنان قبایل قبایل به منظور اعزام آنه‌ا به جبهه های جنگ در استان‌های تعز و البیضا استفاده می‌شد.

جنگنده‌های ائتلاف پادگان‌های آموزشی دیگری را نیز در منطقه جارف در جنوب صنعا پایتخت یمن، هدف حمله قرار دادند.

در همین حال، شبه‌نظامیان به حملات خود به تعز ادامه می‌دهند. پس از شکستشان در جبهه غربی و دفع حمله‌شان به کوه هان، شبه‌نظامیان با بمباران شدید توپخانه‌ای و موشکی به مواضع ارتش و محله‌های مسکونی، جبهه شمالی را هدف حملات خود قرار دادند.