.
.
.

هواداران بارزانی دفاتر احزاب اتحادیه میهنی کردستان و جنبش تغییر را به آتش کشیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ساعاتی پس از تحویل قدرت از سوی مسعود بارزانی رئیس دولت خودمختار اقلیم کردستان، هواداران خشمگین او به مقرهای حزب اتحادیه میهنی کردستان و جنبش تغییر در زاخو واقع در استان دهوک یورش برده و برخی از این دفاتر را به آتش کشیدند.

هواداران مسعود بارزانی برای انتقام از آنچه که «خیانت» به مسعود بارزانی و همکاری این احزاب با بغداد توصیف کردند، دفاتر این احزاب را به آتش کشیدند.


هواداران بارزانی شب گذشته نیز هنگام برگزاری جلسه تاریخی پارلمان اقلیم برای تقسیم اختیارات بارزانی به ساختمان این نهاد حمله بردند اما نتوانستند جلسه را برهم بزنند یا پارلمان را از تصمیم گیری منع کنند.

آماده باش امنیتی در اقلیم کردستان عراق

قباد طالبانی، معاون نخست‌وزیر منطقه کردستان از آماده باش کلیه نیروهای امنیتی در این منطقه برای حفظ امنیت و ثبات خبر داد.

قباد طالبانی طی پستی در توییتر نوشت که کلیه نیروهای امنیتی منطقه کردستان در حالت آماده‌باش کاملند تا مانع بروز هرگونه هرج و مرج و آشوبی در این منطقه شوند. در پی اعلام عدم تمدید دوباره ریاست «مسعود بارزانی» در منطقه کردستان و توزیع اختیارات وی بین سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه از سوی پارلمان منطقه کردستان، طرفداران بارزانی به دفاتر دیگر احزاب کرد مخالف وی حمله کردند.


طبق این گزارش افراد مسلح شب گذشته به پارلمان این منطقه حمله کردند این اقدام با واکنش شورای امنیت منطقه کردستان و هیأت دولت این منطقه مواجه شد. هیأت دولت منطقه کردستان نیز با صدور بیانیه‌ای از وجود دست‌هایی برای خرابکاری و ایجاد فتنه و هرج و مرج در این منطقه خبر داد و با محکوم کردن کلیه اقدامات خرابکارانه هشدار داد که تمام کسانی که دست به خرابکاری و ایجاد هرج و مرج در منطقه کردستان می‌زنند به شدت مورد بازخواست قانونی قرار خواهند گرفت.