فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • از سرگیری درگیری‌ها میان حوثی‌ها و وفاداران به صالح در پایتخت یمن

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شامگاه دوشنبه 23 اکتبر، درگیری‌های مسلح میان حوثی‌ها و شریک اصلی‌شان در کودتا یعنی وفاداران به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن، در منطقه حده واقع در مرکز صنعا پایتخت این کشور، از سر گرفته شد.

  این منطقه اواخر ماه اوت گذشته هم شاهد درگیری‌های شدید میان دو طرف بود که در نتیجه آن، تعدادی کشته و زخمی شدند.

  به گزارش العربیه، دو شاهد عینی گفتند که میان شبه‌نظامیان حوثی و نیروهایی از گارد ریاست جمهوری هوادار صالح در منطقه حده، تبادل آتش روی داد.

  شاهدان گفتند با وجود توقف درگیری‌ها که حدود یک ساعت به طول انجامید، اما اوضاع همچنان پر تنش است و ترس و وحشت بر منطقه سایه انداخته است. این در حالی است که حضور نیروهای مسلح در منطقه بسیار چشم گیر است و خیابان‌هایی در منطقه حده، میدان السبعین و محله‌های منتهی به محل اقامت صالح، بسته شده‌اند.

  برخی از رسانه‌های وابسته به حوثی‌ها گزارش داده‌اند درگیری‌ها پس از آن آغاز شد که برخی از نیروهای حفاظت منزل احمد فرزند علی عبدالله صالح، وارد منطقه محل حضور لشکر سوم حفاظت از رئیس جمهوری (تحت کنترل حوثی‌ها) شدند. بنا بر این گزارش‌ها، بهانه ورد به این منطقه، تامین امنیت منزل احمد صالح از منطقه‌ای مرتفع بود.

  این گزاش‌ها می‌افزاید که شبه‌نظامیان حوثی، اقدام به دستگیری نیروهای وفادار به رئیس جمهوری مخلوع کردند که به درگیری میان دو طرف انجامید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران