فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آغاز به کار کنفرانس «ابتکارعمل آینده برای سرمایه‌گذاری» در ریاض

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  فعالیت‌های نخستن روز از کنفرانس «ابتکار آینده سرمایه‌گذاری» سه‌شنبه 24 اکتبر در ریاض پایتخت سعودی زیر نظر خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آغاز شد.

  این همایش، در نوع خود نخستین در جهان است.

  مراسم افتتاحیه کنفرانس به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و با مشارکت نخبگان، شماری از رهبرانی از جهان، افراد سرشناس در زمینه سرمایه‌گذاری، مدیران بازرگانی و شخصیت‌های آکادمیک برگزار می‌شود.

  هدف از برگزاری این ابتکار عمل، بحث بر سر طرح استراتژیک تحول ملی در پادشاهی سعودی است که یکی از پایه‌های اصلی تحقق دورنمای 2030 است.


  بر پایه بیانیه صادره از صندوق سرمایه گذاری ملی، برآورد می‌شود مجموع سرمایه‌هایی که سخنرانان در کنفرانس اداره می‌کنند، به 22 ترلیون دلار آمریکا برسد.

  انتظار می‌رود شمار مشارکت کنندگان در این اتبکار عمل، به 2 هزار شخص برسد. آن‌ها قرار است از راه پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها، حضوری فعال در مدیریت گفت‌وگوهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری مشارکت کنند. موضوعات مطرح شده در کنفرانس سه محور را در بر می‌گیرد: تحول در مراکز قدرت، نمونه‌های جدید در جهان سرمایه‌گذاری و ابتکار عمل برای جهانی بهتر.

  برجسته‌ترین سخنرانان عبارتند از: لورنس فینک رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی شرکت بلک روک، استوارت گالیور مدیر اجرای مجموعه اچ اس بی سی. جوی کایسر رئیس و مدیر اجرای شرکت زیمنس، تونگ لی مدیر اجرای بانک چین، ماسایوشی سون رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی مجوعه سافت بانک، جورج وایتسایدز مدیر ارجیا شرکت ویرجین گالاکتین و شماری از شخصیت‌های برجسته ابتکار و اختراع‌ در بخش‌های زیر ساختی که در شکل گیری آینده اقتصاد جهانی، نقش ایفا می‌کنند.

  شایان ذکر است که کنفرانس ابتکار عمل، سه روزه خواهد بود و طی آن بر بحث بر سرجهت گیری‌ها، فرصت‌ها و چالش‌ها در بخش‌های رو به رشد در ترسیم آینده اقتصادی و ایجاد تحول در زمینه سرمایه‌گذاری جهانی در ده‌های آینده، تمرکز خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران