فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات: دوحه گاهی به دنبال رضایت واشنگتن و گاهی در پی خرسندی تهران است

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی گفت که فرصت‌طلبی دوحه بر همگان آشکار شده و سردرگمی قطر باعث شده تا دوحه گاهی به دنبال رضایت واشنگتن و گاهی در پی خرسندی تهران باشد.

  انور قرقاش در صفحه توئیتر خود نوشت: «دوحه مجددا دچار سردرگمی شده و در پی کسب رضایت واشنگتن و خرسند کردن تهران است. سردرگمی موجود را رسانه‌های پولی اجیر شده که به همسایگان حمله می‌کنند، نیز نمی‌توانند پنهان کنند. فرصت‌طلبی (دوحه) آشکار شده است.»

  وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی افزود: «رسانه‌های قطر تطابق منافع کشورهای چهارگانه با اسرائیل در زمینه حمایت از موضع آمریکا در قبال تهران را تبلیغ می‌کنند. این موضوع در واقع دلیل سکوت دوحه و همسویی آنها با تهران را روشن می‌کند.»

  انور قرقاش پیش از این نیز در توئیتر نوشته بود که روند پرداخت پول قطر به مزدوران ادامه دارد. از این رو تغییر رویکرد حمایت از تروریسم و تلاش برای ناامن کردن همسایگان مبنای توافق برای یافتن راه‌حلی برای بحران قطر خواهد بود.

  او در 9 اکتبر 2017 اعلام کرد که قطر از طریق رسانه‌ها و جهانی کردن موضوع، نتوانست راه‌حلی برای بحران بیابد، این کشور باید به سوی ریاض گام بردارد تا راه‌حلی پیدا شود. قرقاش گفت: «نباید لجبازی یک نفر باعث این فروپاشی شود.»

  انور قرقاش پیش از اعلام کرده بود که مردم قطر مخالف نزدیکی واضح دوحه و تهران هستند و دولت قطر باید سیاست‌هایش در قبال همسایگان را تغییر داده و به سوی ریاض گام بردارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران