.
.
.

صالح دعوت‌نامه‌ای از روسیه دریافت کرد.. آیا به دنبال خروج از یمن است؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بار دیگر سخن گفتن درباره علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن و سرنوشتش، به صدر گمانه‌زنی‌ها درباره اوضاع این کشور بازگشت.

صالح پنجشنبه 19 اکتبر با خبر دادن از دعوتی که از روسیه دریافت کرده، همگان را شگفت زده کرد. او گفت که از یکی از انستیتوها در روسیه دعوت شده تا در کنفرانسی درباره تروریسم و جنگ در یمن حضور یابد.

صالح گفت که مساله پذیرش این دعوت، همچنان در درست بررسی است. بدین ترتریب در را برای هرگونه احتمالی درباره خروجش از یمن، باز گذاشت.

برخی از منابع در صنعا پایتخت یمن می‌گویند که احتمال دارد صالح می‌خواهد واکنش‌ها به احتمال خروجش از کشور را بسنجد.

این منابع می‌گویند که صالح هم اکنون از سوی شرکایش در کودتا علیه دولت قانونی یعنی حوثی‌ها زیر فشارش، از همین رو به طور جدی درباره خروج از یمن به همراه خانواده‌اش فکر می‌کند.

کارشناسان امور یمن هم از گفت‌وگوها و تفاهم‌های جاری برای حل و فصل بحران یمن خبر دادند که در راس آن‌ها، پایان نقش صالح قرار دارد. این باور جهانی وجود دارد که بسیاری از پیشنهادها تنها از راه خروج صالح از یمن، عملی خواهد شد.

این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که روابط میان دو شریک در کودتا، روز به روز ناپایدارتر و پر تنش‌تر می‌شود چرا که شبه‌نظامیان حوثی توانستند، سلطه خود را بر مهمترین سازمان‌‎های نظامی و امنیتی که زمانی تابع صالح بود، تحمیل کنند.