فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نیروهای سوریه دموکراتیک کنترل میدان النعیم و بیمارستان الرقه را به دست گرفتند

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک سه‌شنبه 17 اکتبر اعلام کردند که بعد از درگیری‌های شدید با آخرین جنگجویان داعش در شهر الرقه، کنترل میدان النعیم و بیمارستان ملی این شهر را در اختیار گرفتند.

  مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه که از سوی ایالات متحده آمریکا پشتیبانی می‌شود، روز سه‌شنبه گفت این نیروها بیمارستان ملی الرقه را که یکی از آخرین مواضع داعش در شهر الرقه به شمار می‌رفت، از تصرف این گروه آزاد کردند.

  بالی گفت که نیروهایش هم اکنون مشغول نبرد با داعش در استادیوم شهر الرقه هستند.

  میدان النعیم در شرق شهرداری الرقه قرار دارد و پیشتر داعش از این میدان برای انجام مراسم اعدام استفاده می‌کرده است.

  نیروهای مورد حمایت آمریکا اعلام کردند که کنترل کامل میدان النعیم که مردم شهر به آن «میدان جهنم» می‌گفتند را به دست گرفته‌اند. شهر الرقه به مدت ۳ سال در اختیار شبه‌نظامیان داعش قرار داشت.

  نیروهای سوریه دموکراتیک از نیروهای عرب و کرد تشکیل شده که از سوی آمریکا حمایت می‌شوند. این نیروها با شبه‌نظامیان داعش در شهر الرقه در حال نبرد هستند و موفق به آزادسازی حدود 90 درصد شهر شده‌اند.

  داعش با 300 جنگجو هم اکنون حدود 10 درصد شهر را در اختیار دارد که عمدتا در اطراف استادیوم و بیمارستان ملی الرقه مستقر هستند.

  در آخرین مراحل آزادسازی الرقه، نیروهای سوریه دموکراتیک موفق شدند تا منطقه البرید را آزاد کرده و تلاش می‌کنند تا کنترل منطقه اندلس و فرودگاه این شهر را حفظ کنند.

  این مرحله بعد از خروج 3 هزار غیرنظامی و عوامل داعش از شهر که با پادرمیانی روسای قبایل انجام شد آغاز شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران