فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شهر الرقه سوریه به طور کامل از تصرف داعش آزاد شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیده‌بان حقوق بشر سوریه سه‌شنبه 17 اکتبر اعلام کرد که نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک با پشتیبانی ایالات متحده آمریکا، کنترل کامل شهر الرقه را از تصرف داعش، باز پس گرفتند.

  سقوط شهر الرقه که زمانی مرکز اصلی گروه داعش در سوریه بود، نشان از متلاش شدن دستاوردهای این گروه است. داعش در شهر الرقه برای عملیاتش در کشورهای خارجی، برنامه‌ریزی می‌کرد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، نبرد در الرقه ساعت‌های پایانی خود را طی می‌کند و صدای شلیک آتش بسیار کم شنیده می‌شود. جنگجویان ائتلاف سوریه دمکراتیک که از نیروهای کُرد و عرب تشکیل می‌شود، در خیابان‌های الرقه جشن گرفته و شعار پیروزی سر دادند.

  به گفته نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک، استادیوم و بیمارستان الرقه، آخرین مواضعی بودند که در تصرف داعش قرار داشتند که روز سه‌شنبه از تصرف آن‌ها خارج شد.

  یک فرمانده میدانی گفت که هیچ یک از جنگجویام داعش، در استادیوم و بیمارستان باقی نمانده‌اند. این دو موقعیت، بسیار مهم هستند و جنگجویان داعش در آن‌ها، موضع گرفته بودند.

  کلکنل رایان دیلون سخنگوی ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا گفت: «می‌دانیم که همچنان برخی از مناطق مین گذاری شده‌اند. اکنون نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک در حال مین روبی و پاکسازی این مناطق هستند».

  در اشاره به این‌که جنگ الرقه تقریبا رو به پایان است، کلنل دیلون گفت که روز دوشنبه، ائتلاف بین‌الملل هیچ حمله هوایی به الرقه نداشت.

  در سال جاری، داعش مناطق تحت تصرف زیادی در سوریه و عراق از دست داد که شهر موصل، مهمترین این مناطق بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران