.
.
.

ملک سلمان از استراتژی قاطع آمریکا در قبال ایران استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، شنبه 14 اکتبر با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا تلفنی گفتگو و از استراتژی «قاطع» آمریکا علیه ایران استقبال کرد.

به گزارش العربیه، پادشاه سعودی از همکاری واشنگتن با متحدانش برای دستیابی به امنیت جهانی استقبال کرد.

وی از استراتژی قاطعی که از سوی دونالد ترامپ درباره ایران اعلام شده، استقبال کرد.

پیش از این پادشاهی سعودی در بیانیه‌ای، از استراتژی «قاطعی» که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران اعلام کرده، استفبال کرده بود.

رییس جمهوری آمریکا استراتژی جدید خود در باره ایران را روز جمعه 13 آکتبر اعلام کرد و گفت به باور او ایران به توافق اتمی متعهد نیست و دولت او با کنگره برای اصلاح این توافق همکاری خواهد کرد.

ترامپ گفت: «ما با متحدان خود برای مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران همکاری می‌کنیم و از کشورهای دیگر می‌خواهیم تا رژیم ایران را وادار به قطع کمک‌های مالی به تروریسم کرده، با برنامه موشکی این کشور که کشورهای همسایه ایران را تهدید می‌کند برخورد کنند و به این کشور اجازه ندهند تا به سلاح‌های اتمی دست یابد».

او گفت که استراتژی جدید با تحریم‌های سپاه پاسداران ایران آغاز می‌شود که نیروی نظامی «فاسد» رهبر ایران است و ثروت ایران را برای گسترش ناامنی خرج می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا هم تحریم‌های جدید را علیه سپاه پاسداران وضع کرد.

ترامپ گفت باید به توافق جدیدی با ایران برسیم که منافع آمریکا را بیشتر تامین کند و تاکید کرد که توافق اتمی کنونی به ایران اجازه داده بعضی از فعالیت‌های اتمی خود را توسعه دهد.

ترامپ در نشست خبری در کاخ سفید گفت: «باید مطمئن شویم که ایران هرگز به سلاح اتمی دست نخواهد یافت. ایران یک حکومت دیکتاتوری است و هرج و مرج را در جهان گسترش می‌دهد».

رژیم ایران مسئول حمله‌های تروریستی به آمریکاییان در گوشه و کنار جهان است.

ترامپ گفت که رژیم ایران کشتیرانی در خلیج عربی و دریای سرخ را دچار مشکل کرده و موشک‌های ایران متحدان آمریکا در منطقه را تهدید می‌کند.

او افزود که اقدامات خصمانه ایران علیه آمریکا تا امروز ادامه دارد و رژیم ایران با القاعده همکاری می‌کند و به آنهایی که در حمله‌های 11 سپتامبر دست داشتند پناه داده است.