.
.
.

تصویری..پایان حکومت داعش در الرقه و خروج ده‌ها عضو این گروه از شهر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش‌ها از شهر الرقه در سوریه که زمانی مرکز گروه داعش به شمار می‌آمد، حاکی است که حکومت این گروه، آخرین لحظات عمر خود را در این شهر سپری می کند و نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک با محاصره، شهر اعضای گروه داعش را مجبور به تسلیم یا ترک شهر کردند.

طبق این گزارش، نیروهای سوریه دمکراتیک به شبه نظامیان داعش که از شهروندان سوری هستند، اجازه دادند تا این شهر را ترک کنند.
اما دباره سرنوشت داعشی‌های بیگانه هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

خبرهای ضد و نقیضی درباره خروج داعشی‌های خارجی، از الرقه گزارش شده است در حالی ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا گفته است که به اعضای غیرسوری داعش اجازه خروج از این شهر داده نخواهد شد، برخی گزارش از موافقت شورای اداری جدید التاسیس شهر با ائتلاف برای خروج اعضای داعش و غیرنظامیان از الرقه خبر دادند.

ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به تازگی هشدار داده که احتمال درگیری‌های سنگین در چند روز آینده با اعضای داعش زیاد است.

به گزارش خبرگزاری رویترز روز یکشنبه 15 اکتبر 2017 سخنگوی نیروهای سوریه دمکراتیک در آخرین اظهارات خود گفت، گروه بزرگی از نیروهای داعش شب هنگام با غیر نظامیان از شهر الرقه خارج شدند .

به گفته این منبع داعش از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی برای محافظت از خود در برابر نیروهای ائتلاف و نیروهای سوریه دمکراتیک استفاده کرد.


او افزود: «نیروهای سوریه دمکراتیک هنوز با شماری از اعضای داعش که قبول نکرده‌اند خود را تسلیم کنند در حال نبرد هستند. این افراد توافق برای خروج یا تسلیم را قبول نکرده‎اند».

الرقه مدت‌هاست که به محاصره شبه نظامیان ائتلاف سوریه دموکراتیک، قرار دارد. نیروهای سوریه دموکراتیک که اکثرشان از کرد هستند، از حمایت ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا برخوردار هستند.

روز جمعه این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیش از 100 تن از داعشی‌ها، خود را تسلیم نیروهای سوریه دمکراتیک کردند.