.
.
.

امارات: تهران از تندروی و تروریسم در منطقه و جهان حمایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت امارات متحده عربی حمایت کامل خود را از استراتژی ایالات متحده امیرکا در تعامل با سیاست‌های ایران اعلام کرد.

ابوظبی اعلام کرد که سیاست‌های ایران امنیت و ثبات منطقه را تضعیف می‌کند و تاکید کرد که به همکاری خود با واشینگتن و همپیمانان در رویارویی با تهدیدهای ایران پایبند است.

به گزارش خبرگزرای رسمی امارات متحده عربی (وام)، دولت امارات حمایت کامل خود از استراتژی جناب رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا دونالد ترامپ در تعامل با سیاست‌های ایران که تضعیف‌کننده امنیت و ثبات است را اعلام می‌کند.

وزارت امور خارجه و همکاری بین‌المللی امارات در بیانیه‌ای تاکید کرد که رژیم ایران تلاش دارد تا از طریق چنین سیاستی هرج و مرج و بی‌ثباتی را در منطقه گسترش دهد.

در این بیانیه آمده است که "توافقنامه هسته‌ای فرصتی را برای رژیم ایران فراهم آورد تا سیاست‌های خود را استحکام بخشیده و مسئولانه با جامعه جهانی تعامل کند اما دولت ایران از این توافقنامه به منظور تقویت سیاست توسعه‌طلبانه و غیرمسئول خود سوء استفاده کرد".

این بیانیه همچنین تاکید کرد که هدف استراتژی جدید آمریکا اتخاذ گام‌هایی ضروری جهت مواجه با رفتارهای منفی و غیر قابل قبول ایران در شکل‌های مختلف آن است، از جمله برنامه موشکی این کشور که خطری حقیقی برای امنیت و ثبات در منطقه است و نیز حمایت این کشور از سازمانه‌های تروریستی مانند حزب الله و حوثی‌ها و دست زدن به حملات سایبری و دخالت در امور همسایگان و تهدید دریانوردی بین‌المللی.

بیانیه وزارت امور خارجه امارات متحده عربی تاکید کرد که افزودن نیروهای سپاه پاسداران به لیست وزارت خزانه‌داری آمریکا پیام محکمی است برای پایان دادن به فعالیت‌های خطرناک ایران و حمایت این کشور از تروریسم است.