.
.
.

لیبی حکم بازداشت 826 تروریست که اغلب در قطر هستند را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادستان کل لیبی روز دوشنبه 9 اکتبر 2017 اعلام کرد که حکم بازداشت و ممنوعیت سفر برای 826 نفر متهم به دست داشتن در اقدامات تروریستی که اغلب آنها در قطر و ترکیه هستند را، صادر کرده است.

رسانه‌های لیبی روز گذشته گزارش دادند، بازداشت‌های اخیر شهر مصراطه توسط نیروهای پلیس و ارتش ملی لیبی علیه شماری از تروریست‌های این شهر که پس از آزادسازی مصراته انجام گرفت، نشان داد که بین هسته‌های تروریستی در سراسر لیبی و رهبران آنها در قطر هماهنگی مستمر وجود دارد.

این اولین بار نیست که دولت لیبی قطر را به حمایت از گروههای تروریستی در این کشور متهم می‌کند.

پیشتر خلیفه خفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی قطر و چند کشور دیگر را که نامی از آنها نبرده است، به حمایت از گروه‎های تروریستی متهم کرد.

خلیفه خفتر فرمانده ارتش لیبی که با تروریست‌ها در حال جنگ است ماه گذشته در بیانیه‎ای اعلام کرد که قطر حامی اصلی گروه‌های تروریستی در لیبی است .

وی اعلام کرد ارتش لیبی بر عملکرد گروه‌های مسلح چادی، سودانی و گروه‌هایی از سراسر آفریقا و کشورهای عربی که به ‌دنبال ناتوانی طرابلس در کنترل مرزها وارد خاک لیبی شده‌اند، نظارت دارد.

حفتر گفت:«برخی از این گروه‌ها را اشخاصی تشکیل می ‌دهند که مورد حمایت مالی کشورهای منطقه و برخی کشورهای حامی تروریسم هستند. آنها مبالغی را از کشور قطر و همچنین چند کشور دیگر برای تاسیس گروه‌های تروریستی در داخل لیبی دریافت کرده‌اند».