.
.
.

فرماندهان نیروهای علی‌عبدالله صالح در لیست ترور حوثی‌ها قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پایگاه‌های خبری یمنی فهرست محرمانه‌ای را منتشر کردند که شامل فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع یمن در صنعاء و دیگر مناطق تحت اشغال کودتاگران است که حوثی‌ها قصد ترور آنها را دارند.

این فهرست شامل فرماندهان نظامی رده‌ اول نیروهای علی عبدالله صالح است که حوثی‌ها قصد دارند با هدف تضعیف رئیس‌جمهوری مخلوع یمن و چیدن بال‌هایش و همچنین پایان داده به دوران نفوذ او، آنها را ترور کنند.

این فهرست تنها فرماندهان علی عبدالله صالح در صنعاء را شامل نمی‌شود، بلکه افراد با نفوذ و فرماندهان نظامی واحدهای مختلف در همه استان‌های اشغالی را نیز در بر می‌گیرد.

بر این اساس مسئولیت این ترورها بر عهده ابو علی الحاکم است که چندی پیش ریاست هیات اطلاعات در حکومت کودتاگران بر عهده او نهاده شد. او پیش از این عملیات ترور و ربودن تعدادی از نظامیان وفادار به علی عبدالله صالح را انجام داد. در همین چارچوب سرتیپ قائد العنسی، نظامی نزدیک به صالح و مدیر بخش افسران وزارت دفاع کودتاگران پس از مخالفت با امضاء ابلاغیه ارتقاء درجه 13 هزار نفر از پیکارجویان حوثی، دستگیر شد.

علاوه بر افراد نظامی که بناست توسط حوثی‌ها ترور شوند، روزنامه‌های یمن از اعدام دسته‌جمعی سربازان صالح در میادین جنگ و به ویژه در منطقه نهم در شرق صنعاء و در تعز و غرب مارب و جوف و مناطق درگیری در مناطق مرزی یمن و پادشاهی عربی سعودی خبر دادند.