.
.
.

سعودی: 8 میلیارد و 200 میلیون دلار به یمن کمک کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مرکز امدادرسانی ملک سلمان ابن عبدالعزیز روز دوشنبه 9 اکتبر 2017 اعلام کرد که پادشاهی سعودی از سال 2015 تاکنون 8 میلیارد و دویست میلیون دلار به یم کمک کرده است.

طبق بیانیه این مرکز کمک‎ها اغلب در زمینه تاسیس مدارس، بیمارستان‌ها، رساندن دارو و مواد غذایی و دیگر خدمات اجتماعی و فرهنگی در یمن بوده است.

مرکز امدادرسانی ملک سلمان اعلام کرد که حتی مناطق تحت کنترل حوثی‌ها نیز شامل دریافت کمک‌های بشردوستانه این مرکز شده‌اند.

سخنگوی مرکز امداد رسانی روز دوشنبه طی مصاحبه‌ای در ریاض با اشاره به اینکه مرکز امدادرسانی ملک سلمان از آوریل 2015 تاکنون مبلغ 8.2 میلیارد دلار به یمن کمک کرده است، گفت:«ما تاکنون بیش از 80 مدرسه برای کودکان بنا کردیم تمام هزینه این مدارس بر عهده مرکز است».

وی افزود:«مقدار زیادی از این کمک‎ها به مناطق تحت کنترل حوثی‌ها نیز ارسال می‌شود. مرکز امدادرسانی ملک سلمان در مبارزه با بیماری کولیرا خدمات درمانی و پزشکی فراوانی به همه مناطق یمن ارائه داده است اما برخلاف این عملکرد سعودی حوثی‌ها از بیماری کولیرا در یمن به صورت ابزار سیاسی استفاده کرده است.

سخنگوی مرکز گفت تاکنون در بخش بهداشتی برای مقابله با بیماری کولیرا در یمن مبلغ 66.7 میلیون دولار اختصاص داده شده است.

مرکز امدادرسانی ملک سلمان همچنین 4 مرکز توانبخشی برای کودکانی که بر اثر جنگ روحیه خود را از دست داده‌اند، تاسیس کرده است برخی از این کودکان توسط حوثی برای جنگ اعزام شدند و از درس محروم شدند.