.
.
.

نخستین ویدیو از «حمله تروریستی» به کاخ السلام در جده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور سعودی در بیانیه‌ای تصویری، ویدیوی نخستین لحظه‌های پس از حمله به ایستگاه‌ امنیتی نیروهای گارد پادشاهی در کاخ السلام در جده را منتشر کرد.

سخنگوی وزارت کشور سعودی از «شهادت دو نیروی امنیتی» در این حمله خبر داد که یک ایست امنیتی وابسته به گارد پادشاهی در خارج از کاخ السلام را هدف قرار داد. در این حمله، مهاجم اقدام به تیراندازی به سمت نیروهای گارد پادشاهی کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، سخنگوی وزارت کشور سعودی اعلام کرد ساعت سه و بیست‌وپنج دقیقه بامداد شنبه، یکی از ایست‌های امنیتی نیروهای گارد پادشاهی که روبروی دروازه غربی کاخ السلام در جده قرار داد، هدف شلیک آتش توسط فردی قرار گرفت که یک خودروی هیوندای را هدایت می‌کرد.

او افزود: «به سرعت با مهاجم از سوی نیروهای گارد پادشاهی مقابله شد. مهاجم در جا کشته شد. این درگیری به شهادت جانشین استوار حماد بن شلاح المطیری و سرباز اول عبدالله بن فیصل السبیعی انجامید. گروهبان ولید بن علی شامی، سرباز اول احمد صالح القرنی و سرباز اول عبدالله هندی السبیعی هم زخمی شدند و در حال حاضر تحت درمان قرار دارند».

سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی هم گفت که تحقیقات نشان داد مهاجم، منصور بن حسن بن علی آل فهید العامری (تبعه سعودی) نام دارد. او 28 ساله است و علاوه بر تفنگ کلاشنیکوف، سه بمب آتش‌زای کوکتل مولوتوف هم به همراه داشت.