.
.
.

شبه نظامیان حوثی یکی دیگر از وزرای نزدیک به صالح را برکنار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد سلیم بن حفیظ وزیر بهداشت دولت کودتاگران در صنعا و یکی از وزیران نزدیک به علی عبدالله صالح ، روز شنبه 30 سپتامبر 2017 در مصاحبه‌ای گفت، شماری ازحوثی‌های مسلح وارد دفتر کارش شده با تهدید او را از پستش برکنار کردند.

این وزیر گفت که حوثی‌ها با تهدید سلاح او را از دفتر خارج کرده و یکی از رهبرانشان را به جایش تعیین کرده‌اند.

این وزیر عضو حزب کنگره ملی (حزب عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن) در مصاحبه با خبرگزاری «خبر» وابسته به علی عبدالله صالح، اظهار داشت:«هنگامی که با شماری از پزشکان تشکیل جلسه داده بودم، شبه‌نظامیانی وابسته به حوثی‌ها وارد ساختمان وزارت بهداشت شده و جلسه را به هم زدند».

وی افزود: «پس از لغو جلسه، به دفتر کارم رفتم اما آن‌ها به همراه المدانی و العطاب دو تن از رهبران حوثی‌ها مرا تا دفتر دنبال کرده و با اسلحه مرا تهدید کردند. سپس من وزارت را ترک کردم و به سوی خانه‌ام رفته اما دو رهبر حوثی به افراد مسلح همراه خوددستور دادند تا مرا را بازداشت کنند».

منابع وزارت بهداشت یمن به خبرگزاری آناتولی گفتند که اختلافات قبلی میان وزیر بهداشت و المدانی عضو حوثی‌ها باعث این اتفاق شده است.

المدانی پیشتر معاون وزیر بهداشت یمن بود اما وزیر وابسته به عبدالله صالح او را به دلیل اختلاف‌ها، از پست معاونت برکنار کرد. اکنون اما این شخصیت حوثی برکنار شده، تصمیم گرفته تا با توسل به زور، وزیر وزارت بهداشت را از وزارت برکنار کند.

گفتنی است روابط سیاسی میان شرکای کودتا در صنعا طی ماه‌های اخیر به شدت تیره شده است و صنعا پایتخت شاهد درگیری‌ها لفظی و گاهی نظامی بوده است.

علی عبدالله صالح هفته گذشته از هواداران و رسانه‌های وابسته به خودش خواست تا آرامش را حفظ کنند.