.
.
.

کشته شدن یک ایرانی که عملیات حوثی‌ها را در مرز سعودی فرماندهی می‌کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمنی سه‌شنبه 26 سپتامبر از کشته شدن یک ایرانی خبر دادند که فرماندهی عملیات شبه‌نظامیان حوقی را در مناطق مرزی با سعودی بر عهده داشت.

به گزارش العربیه، در بمباران شمال صعده توسط جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، مسئول عملیات هجومی هم کشته شد.

سایت خبری سخنگوی ارتش یمن به نقل از منابع عملیات مشترک گزارش داد: «شماری از شبه‌نظامیان کودتاگرد در مدیریت مرزی باقم در شمال استان صعده، (پایگاه حوثی‌ها) جان خود را از دست دادند. فرمانده عملیات الربوعه (تبعه خارجی) و مسئول عملیات هجومی هم از جمله کشته شدگان هستند».

منابع آگاه گزارش دادند که فرمانده عملیات الربوعه، تبعه ایران است و مسئول عملیات هجومی، ابو الکرار الصعدی نام لقب گرفته است. این دو صبح دوشنبه 25 سپتامبر در بمباران جنگنده‌های عربی به همراه 10 شبه‌نظامی حوثی، کشته شدند.

حمله هوایی، جلسه‌ای به ریاست فرمانده عملیات الربوعه را هدف قرار داد. این جلسه در منزلی در منطقه آل زماج واقع در مدیریت باقم برگزار می‌شد. بنا بر گزارش سایت «سپتامبر نت» پایگاه خبری سخنگوی ارتش یمن، جنگنده‌های ائتلاف عربی، منزل را به طور کامل منهدم کردند.

دولت قانونی یمن و ائتلاف عربی، ایران را به پشتیبانی تسیلحاتی و مالی از حوثی‌های یمن و ارسال کارشناسان و مستشاران نظامی برای کمک به آن‌ها متهم می‌کنند. این کارشناسان در کنار آموزش شبه‌نظامیان، تجربیاتشان را در ساخت مواد منفجره و همچنین وضع طرح‌های نظامی، در اختیارشان قرار می‌دهند.