.
.
.

زن مخالف سوری و دخترش در استانبول با ضربات چاقو به قتل رسیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عروبه برکات، مخالف و نویسنده سوری و دخترش حلا برکات در شهر استانبول ترکیه به قتل رسیدند. پلیس ترکیه جسد آنها را پنجشنبه شب در آپارتمانشان در محله اسکودار در بخش شرقی استانبول پیدا کرد.

پلیس ترکیه هنوز هیچ بیانیه‌‌ای رسمی درباره جزییات این رویداد صادر نکرده است.

عروبه و دخترش در میان فعالان سوری افرادی شناخته شده‌ای هستند. شذی برکات، خواهر عروبه در صفحه فیسبوک خود نوشت: «دست‌های ظلم و طغیان، خواهرم دکتر عروبه برکات و دخترش را در آپارتمانشان در استانبول به قتل رساند».

او در مطلبی تحت عنوان «ضربات چاقو» نوشت: «به مدت چهل سال مقاله‌های او در صفحات اول رسانه‌ها منتشر می‌شد و جنایتکاران را رسوا می‌کرد و اکنون نام او و دخترش حلا در صفحه اول رسانه‌ها منتشر می‌شود».

او در اشاره به رژیم سوریه، حزب بعث را به قتل خواهر و دخترخواهرش متهم کرد و گفت «او از دهه ۸۰ میلادی مجبور به ترک وطن شد و سرانجام در سرزمین غربت به قتل رسید».

لازم به ذکر است که عروبه از فعالان اپوزیسیون سوریه بود و به مجلس ملی مخالفان پیوست و با مواضع انقلاب سوریه کاملا آشنا بود. حلا هم در موسسه رسانه‌ای «اورینت» به کار خبرنگاری مشغول بود.

قتل عروبه و دخترش یادآور دیگر قتل‌های مشابه مخالفان سوری در ترکیه است که از این میان می‌توان به قتل ناجی الجرف و زاهر الشرقاط در شهر غازی عینتاب ترکیه در نزدیکی مرز سوریه اشاره کرد.