.
.
.

رهبر کره‌ شمالی خطاب به ترامپ: بی‌عقل بهای سنگینی پرداخت خواهی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در واکنشی شدیدالحن و بر خلاف چارچوب‌های دیپلماتیک معمول میان روسای کشورهای جهان کیم جونگ اون، رهبر کره‌‌ شمالی روز جمعه 22 سپتامبر 2017 دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا را «بی‌عقل» توصیف کرد.

سخنان تند رهبر کره شمالی در واکنش به اظهارات ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت گرفت که در آن کره شمالی را به نابودی کامل تهدید کرده بود.

رهبر کره شمالی با انتقاد از سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که ترامپ بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.

رهبر کره شمالی در بیانیه‎ای گفت، پیونگ یانگ، اقداماتی جدی، قاطع و تاریخی در پاسخ به تهدید ترامپ مبنی بر نابودی کامل کره شمالی، در نظر گرفته و آنها را به دقت بررسی خواهد کرد.

کیم جونگ اظهارات دونالد ترامپ را اعلام جنگ علیه کره شمالی دانست.

وی افزود: «سخنان دونالد ترامپ در سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که برنامه‌های هسته‌ای پیونگ یانگ درست بوده است».

کیم در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری مرکزی رسمی کره منتشر شد، گفت: «اظهارات ترامپ بدون اینکه مرا بترساند یا مرا از مسیری که انتخاب کرده‌ام باز دارد، متقاعدم کرده مسیری که طی کردیم درست بوده و آن را باید تا آخر ادامه دهیم».

من به عنوان کسی که جمهوری دموکراتیک خلق کره را نمایندگی می‌کند‌، برای کرامت، عزت و شرافت ملتم و دولتم، فردی را که از نابودی کامل کره شمالی سخن گفته وادار خواهم کرد تا بهای سنگینی برای این اظهارات پرداخت کند.

گفتنی است که تنش میان ایالات متحده آمریکا و کره شمالی طی ماه‌های گذشته به شدت بالا گرفته است. به طوری که ترامپ کره شمالی را به «دولتی قانون‌شکن» توصیف کرد و گفت، اگر پیونگ یانگ راه‌های مسالمت‌آمیز را مسدود کند، ایالات متحده گزینه‌ای به‌جز گزینه نظامی در قبال کره شمالی نخواهد داشت.