.
.
.

اسرائیل انبار اسلحه حزب الله لبنان را در نزدیکی فرودگاه دمشق بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع سوری روز جمعه 22 سپتامبر 2017 از حمله هوایی اسرائیل به انبار اسلحه حزب الله لبنان واقع در منطقه‌ای نزدیک فرودگاه بین‌المللی دمشق خبر دادند.

به گزارش العربیه به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه، جنگنده‌های اسرائیل روز جمعه یک انبار اسلحه متعلق به حزب الله لبنان را در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق بمباران کردند.

رامی عبدالرحمن رئیس دیده‌بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت: «جنگنده‌های اسرائیلی یک انبار مهمات متعلق به حزب الله لبنان را در نزدیکی فرودگاه دمشق هدف قرار دادند».

طبق این منابع، بامداد روز جمعه، صدای انفجار مهیبی در مجاورت فرودگاه بین‌المللی دمشق شنیده شد، اما تاکنون هیچ اظهارنظری از سوی مقامات دولتی سوریه یا اسرائیل صورت نگرفته است.

این در حالی است که رسانه‌های اسرائیلی از سه حمله هوایی هدفمند به مخازن مهمات در فرودگاه بین‌المللی دمشق خبر دادند.

گفتنی است که در روز 7 ماه سپتامبر جاری نیروهای سوریه از حمله هوایی نیروی اسرائیل به یک مرکز نظامی در استان حما خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» به نقل از فرماندهی نظامی این کشور، اعلام کرده بود، جنگنده‌های اسرائیل یک مرکز نظامی را در نزدیکی شهر مصیاف مورد هجوم قرار دادند. ارتش سوریه اعتراف کرد که دو سرباز در این حمله کشته شدند. اما فعالان سوری گفتند نیروی هوایی اسرائیل یک کارخانه مواد شیمیایی را در نزدیکی حما هدف قرار داده است.

این اولین بار نیست که ارتش اسرائیل به اهدافی در سوریه حمله می‌کند. ارتش اسرائیل در ماه آوریل سال جاری نیز به یک انبار تجهیزات نظامی در نزدیکی فرودگاه دمشق حمله هوایی کرد. در آن حمله یک انبار مهمات متعلق به ایران که برای انتقال تجهیزات به حزب‌الله لبنان مورد استفاده قرار می‌گرفت، بمباران شد.

خبرگزاری رسمی سوریه نیز حمله مذکور را مورد تایید قرار داد اما درباره انتساب انبار مهمات به ایران سکوت کرد.