.
.
.

روسیه به آمریکا هشدار داد: جنگجویان سوریه دمکراتیک را هدف قرار خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روسیه پنجشنبه 21 سپتامبر با متهم کردن نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک به هدف قرار دادن نیروهای دولتی سوریه، به ایالات متحده هشدار داد که نیروهای این ائتلاف را، هدف حمله قرار خواهد داد.

ائتلاف سوریه دمکرتیک از جنگجویان کُرد و عرب تشکیل شده و در جنگ علیه گروه داعش، از حمایت ایالات متحده برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، روسیه پنجشنبه نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک را به شلیک آتش به سمت نیروهای نظام سوریه در نزدیکی شهر دیرالزور متهم کرد. از همین رو مسکو ارتش آمریکا را به پاسخگویی در صورت تکرار چنین رویدادی، تهدید کرد.

ژنرال ایگور کوناشینکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «نیروهای ارتش سوریه دو بار در معرض حملات توپخانه‌ای شدید از مواضعی واقع در شرق رود فرات، جایی که جنگجویان ائتلاف سوریه دمکراتیک و نیروهای ویژه آمریکایی مستقر هستند، قرار گرفتند».

این بیانیه افزوده است: «هرگونه تکرار چنین اقدامی، با پاسخ روبرو خواهد شد».

بنا بر این بیانیه «فرماندهان نیروهای آمریکایی ابلاغ شدند که در صورت تکرار حمله از سوی نیروهای سوریه دمکراتیک، با پاسخی قاطع روبرو خواهند شد».

سخنگوی ارتش روسیه تاکید کرده است: «مواضعی که از آن‌ها شلیک آتش روی داد، فورا هدف حمله با تمام تجهیزات نظامی در دسترس قرار خواهند گرفت».

متهم کردن نیروهایی از سوریه دمکراتیک به پیوستن به داعش

او همچنین افزود که دستگاه‌های رصد کننده روسیه، عملیات انتقال جنگجویان ائتلاف سوریه دمکراتیک را از شهر الرقه به مناطق شمال دیرالزور رصد کرده‌اند.

سخنگوی ارتش روسیه جنگجویان ائتلاف سوریه دمکراتیکی که به شمال دیرالزور منتقل می‌شوند را به «پیوستن به تشکیلات داعش» متهم کرد و افزود «دستگاه‌های روس طی یک هفته گذشته، هیچ درگیری میان داعش و جنگجویان سوریه دمکراتیک را رصد نکرده‌اند».

کوناشینکوف با بیان این‌که نیروهای دولتی سوریه شامگاه چهارشنبه حدود 16 کیلومتر مربع و دو روستا در غرب رود فرات را از حضور «تروریست‌ها» پاکسازی کردند، افزود: «ائتلاف بین‌الملل به رهبری ایالات متحده، به خاطر موفقیت‌های ارتش سوریه، عملیات آزاد سازی الرقه را متوقف کرد». او ادامه داد: «محله‌های مرکز پایتخت داعش (الرقه) که حدود 20 درصد شهر را تشکیل می‌دهد، همچنان در تصرف تروریست‌ها قرار دارد».

شایان ذکر است که استان دیرالزور در حال حاضر، صحنه دو عملیات نظامی است. یکی از این دو عملیات را نظام سوریه با پشتیبانی روسیه در شهر دیرالزور و حومه غربی آن رهبری می‌کند. دومین عملیات توسط نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک با پشتیبانی ائتلاف بین‌الملل در شرق استان دیرالزور در جریان است.