فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • زنان ایرانی و لبنانی، به زنان حوثی آموزش نظامی می‌دهند

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  یک افسر گارد سابق ریاست‌جمهوری یمن و وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع این کشور فاش کرد که زنان ایران و لبنانی به زنان حوثی آموزش داده و آنها را برای استفاده از انواع مختلف اسلحه آماده می‌کنند.

  این افسر سابق گفت که شبه‌نظامیان حوثی، برنامه آموزشی مخفیانه گسترده‌ای برای آموزش استفاده از اسلحه‌های مختلف توسط زنان و بالا بردن توان آنها اجرا می‌کند.

  او افزود که وظیفه ارائه این آموزش‌های نظامی برای زنان حوثی را مربیانی از ایران، عراق، لبنان و سوریه بر عهده دارند. این زنان را در سال 2014 شبه‌نظامیان حوثی به شکل متفرق و از طریق خطوط هواپیمایی ایران به یمن آورد. حوثی‌ها پس از اشغال صنعاء، پایتخت پیشین یمن، با ایرانی‌ها توافق کردند که هر هفته 24 پرواز از مقصد ایران در صنعاء به زمین بنشیند.

  پایگاه اینترنتی "العاصمة أونلاين" در گزارش جامعی که درباره زوایای پنهان به کارگیری زنان از سوی حوثی‌ها منتشر کرد، بر وجود تعدادی مربی زن ایرانی و همچنین به کارگیری زنان زندانی و عضوگیری گسترده حوثی‌ها از میان دختران جوان یمنی تاکید کرد.

  این پایگاه اینترنتی به نقل از یک افسر گارد سابق ریاست‌جمهوری یمن که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، گزارش کرد بیش از 500 دختر یمنی در صنعاء به شکل پنهانی و تحت نظارت مربیان ایرانی و عراقی آموزش نظامی دیده‌اند. او همچنین کفت که بزرگترین پادگان آموزش زنان حوثی در استان ذمار در جنوب صنعاء قرار دارد.

  او افزود: «این دختران جوان و دانش‌آموز با توجه به وضع معیشتی ناگوار خانواده‌های یمنی، به زور و از طریق تهدید به قتل و یا تطمیع با پول به دوره‌های آموزش نظامی ارسال می‌شوند.»

  به گفته این افسر نظامی، دختران به طور مستقیم وارد دوره‌های آموزش نظامی نمی‌شوند، بلکه در ابتدا دوره‌های فرهنگیف عقیدتی و فکری در سطوح ابتدایی، متوسطه و پیشرفته برای آنها برگزار و سپس به دوره‌های آموزش نظامی اعزام می‌شوند.

  او از وجود یک پایگاه بزرگ در صنعاء خبر داد که به زنان حوثی اختصاص دارد و در آنجه دوره‌های ویژه و عضوگیری زنان، دختران، دانشجویان و دانش‌آموزان صورت می‌گیرد. حوثی‌ها از برخی مساجد و مدارس دولتی به عنوان محل آموزش استفاده از تسلیحات سبک و هدایت واحدهای نظامی استفاده می‌کنند.

  افسر گارد سابق ریاست‌جمهوری یمن همچنین فاش کرد که فرماندهی این مرکز را یکی از زنان خویشاوند عبدالملک حوثی، رهبر کودتاگران حوثی بر عهده دارد. به گفته او حوثی‌ها از این زنان آموزش دیده برای حمله به منازل رهبران حزب موتمر به رهبری علی عبدالله صالح و دیگر مخالفان گروه حوثی و همچنین حمله به گردهم‌آیی‌ها و راهپیمایی‌های زنانه در یمن استفاده می‌کنند.

  در گزارش پایگاه اینترنتی "العاصمة أونلاين" همچنین به نقل از یکی از مربیان این دوره‌ها آمده که حوثی‌ها، زنان مجرم سابقه‌دار در زندان الامل را برای جذب نیرو و آموزش نیروهای جذب شده، توسط مربیان ایرانی و عراقی به کار می‌گیرند.

  یک دختر دانشجوی یمنی که با نام اختصاری ن.و معرفی شده خبر داد که در خوابگاه دانشجویان دختر، حوثی‌ها به شدت فعال شده‌اند و اخیرا پنج دختر از استان حجه را جذب کرده و در حال ارائه آموزش‌های نظامی به آنها در حومه صنعاء هستند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران