.
.
.

داعش 18 نیروی انتظامی را در استان سینای مصر کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی مصر دوشنبه 11 سپتامبر از کشته شدن دستکم 18 نیروی انتظامی در حمله‌ای که به کارونشان در استانی سینا توسط افراد مسلح روی داد، خبر دادند. گروه داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

بنا بر این گزارش، منابع مصری گفتند که این حمله به وسیله بمب‌های دست‌ساز آغاز شد که به تبادل آتش میان دو طرف انجامید. منابع مصری افزودند در این حمله که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، علاوه بر 18 کشته، 7 تن دیگر، شامل 7 نیروی انتظامی و 4 امدادگر زخمی شدند.

وزارت کشور مصر با انتشار بیانیه‌ای، درباره جزئیات این حادثه اطلاع‌رسانی کرد. بر اساس بیانیه وزارت کشور مصر، صبح روز دوشنب در جاده قنطره-العریش در منطقه بئر العبد و در چهارچوب پاکسازی مسیر، نیروهای انتظامی به یک خودرو که راننده آن قصد حمله به رانندگان عبوری داشت مشکوک شدند.

این بیانیه ادامه داد پس از مداخله نیروهای نظامی، راننده خودروی مذکور خود را منفجر کرد و این موضوع موجب وارد آمدن خساراتی به خودروهای نیروهای امنیتی شد.

این بیانیه افزود: «بلافاصله پس از آن تعدادی از تروریست‌هایی که در منطقه پنهان شده بودند به سوی نیروهای امنیتی آتش گشودند».

به گفته یک مقام امنیتی این اتفاق باعث کشته شدن تعدادی از نیروهای انتظامی و زخمی شدن شماری دیگر شد. بلافاصله نیروهای کمکی وارد عمل شده و علاوه بر محاصره منطقه، زخمی‌ها را به مراکز درمانی منتقل کردند.

علاوه بر این مجدی عبدالغفار، وزیر کشور مصر در دیدار صبح دوشنبه با زخمیان حادثه زخمی شدند، تاکید کرد نیروهای امنیتی نبرد شدیدی در مقابله با تروریسم و مبارزه با جنایت انجام می‌دهند و در این راه شهیدان و زخمی‌های زیادی تقدیم کردند.