.
.
.

«34 غیرنظامی در حمله هوایی روسیه به نزدیکی دیرالزور کشته شدند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد روز یکشنبه 19 سپتامبر در حمله هوایی روسیه به لنج‌های حامل غیرنظامیان که آن‌ها ره به سمت ساحل شرقی رود فرات در نزدیکی شهر دیرالزور منتقل می‌کرد، دستکم 34 غیرنظامی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه پیش از این از کشته شدن 21 غیرنظامی در حملات هوایی متفرق روسیه خبر داده بود. این غیرنظامیان از شهرک البولیل در جنوب غرب دیرالزور به سوحل شرقی رود فرات منتقل می‌شدند.

رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه در این باره گفت: «شمار قربانیان به 34 تن افزایش یافت زیرا شماری از زخمی‌ها هم جان خود را از دست دادند و تعدادی جنازه در رودخانه، پیدا شد». او همچنین از وجود ده‌ها زخمی خبر داد.

بنا بر اعلام دیده‌‎بان حقوق بشر سوریه، «هواپیماهای روسی، بیش از 40 لنج را که غیرنظامیان فراری از بمباران و مرگ حمل می‌کردند، هدف قرار دادند».

هواپیماهای نظامی روسی، پوشش هوایی برای عملیات نظامی ارتش سوریه در جنوب و غرب شهر دیرالزور، فراهم می‌کنند تا زمینه را برای عملیات بیرون راندن داعش از مناطق باقی مانده در تصرف‌شان در شهر، فراهم کنند.

داعش از تابستان سال 2013، اکثر استان نفت‌خیز دیالزور واقع در مرز با عراق و 40 درصدر از شهر دیرالزور را تصرف می‌کند.

هفته گذشته نیروهای ارتش سوریه و متحدانشان پس از نبردهایی سنگین موفق شدند محاصره بخشی از شهر دیرالزور توسط داعش را که از سه سال پیش برقرار بود، بشکنند.