.
.
.

کویت: از بیانیه 4 کشور عربی در باره بحران قطر قدردانی می‌كنيم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه کویت روز جمعه 8 سپتامبر 2017 اعلام کرد، از بیانیه‌ مشترک چهار کشور عربی مصر، سعودی، امارات و بحرین که بعد از ظهر روز پنجشنبه صادر شده قدردانی کرده، تاکید کرد، که بیانیه چهار کشور عربی بیانگر تمایل آنها به پایان دادن اختلافات با دوحه است.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت "کونا" وزارت خارجه کویت در بیانیه خود بر موضع «اصولی» این کشور جهت از پایان دادن به اختلافات میان چهار کشور عربی با قطر تاکید کرده است."

کویت همچنین تاکید کرد که به منظور بهبود روابط میان کشورهای خلیج و از میان بردن شکاف میان آنها به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

بیانیه کویت پس از ملاقات امیر کویت و رئیس‌جمهوری آمریکا صادر شد.

گفتنی است که شيخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت بعد از ظهر روز گذشته در یک نشست خبری که در واشنگتن با حضور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا برگزار شد، گفت که قطر آماده است درخواست‌‌های 13گانه کشورهای خلیج را اجابت کند.

شيخ صباح الأحمد الجابر الصباح با اشاره به ضرورت "حل فوری بحران قطر" احتمال اقدام نظامی علیه قطر را کاملا رد کرد و ابراز امیدواری کرد که بحران قطر به زودی به پایان برسد.

از سوی دیگر دونالد ترامپ نیز ضمن ابراز امیدواری به بهبود روابط کشورهای خلیجی، از کویت خواست به تلاش‌های میانجی‌گرانه‌اش برای حل بحران قطر ادامه دهد.