.
.
.

حوثی‌ها از آفریقایی‌ها به عنوان مزدور در جنگ داخلی یمن استفاده می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه‌نظامیان حوثی روز پنج‌شنبه 7 سپتامبر 2017 برای اولین بار اعتراف کردند که پناهندگان آفریقایی را به عنوان مزدوران جنگی علیه ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن به‌ کار گرفته‌اند.

حوثی‎ها پیشتر همه گزارش‌های سازمان‌های مدنی و حقوق بشری وابسته به دولت قانونی یمن را که در این زمینه منتشر شده انکار می‌کردند.

دولت قانونی یمن بارها اعلام کرده که حوثی‌ها مستقیما پس از کودتای اواخر سال 2014 که در پی آن به قدرت رسیدند، از پناهندگان آفریقایی در جنگ داخلی استفاده کردند.

روز پنجشنبه برخی رسانه‌های وابسته به حوثی‌ها عکس‌هایی از مزدوران آفریقایی از جمله یک مزدور سومالیایی را که در روز عید قربان در جبهه جنگ در مرز سعودی یمن کشته شده بود منتشر کردند.

حوثی‌ها با انتشار عکس محمد سید یکی از مزدوران اهل سومالی که روز عید قربان در جبهه کشته شد، مرگ او را تسلیت گفته و عکسش را در کنار شعارشان «الصرخه» (فریاد) منتشر کردند.

شایان ذکر است که ارتش ملی یمن چندین بار از کشته شدن مزدوران آفریقایی یا به اسارت گرفتن آنها در در جبهه‌های جنگ به ویژه در جنگ آزادسازی شهرهای المخا و تعز خبر داده بود، اما هر بار کودتاگران حوثی‌ آن را نفی می‌کردند.