.
.
.

يمن..حوثی‌ها نیروهای تقویتی به زادگاه صالح اعزام کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی روز جمعه 8 سپتامبر اعلام کردند، شبه‌نظامیان حوثی نیروی تقویتی گسترده‌ای به شهر سنحان زادگاه و خاستگاه قبیله‌ای علی عبدالله صالح رئیس‌جمهوری مخلوع یمن اعزام کردند. این نیرو در نزدیکی پادگان‌های "ضبوه" و "ریمه حمید" مستقر شده‌اند.

این منابع تاکید کردند که حوثی‌ها عوامل مسلح خود را در این شهرستان تقویت کرده‌اند زیرا بیم آن می‌رود که قبیله سنحان اقدام به حمایت از علی عبدالله صالح کند.

منابع دیگری گزارش دادند که صالح به منظور کسب حمایت قبایل اطراف شهر صنعا پایتخت یمن به آنان فراخوان داده و یگان‌های نظامی وابسته به خود را تقویت کرده است.

طی دو هفته اخیر به دنبال اظهارات یکی از فرماندهان حوثی مبنی بر این که صالح در دست‌رس ما است و در پی انتشار شایعه تصمیم حوثی‌ها به دستگیری وی، اختلافات میان صالح و شبه‌نظامیان حوثی به اوج رسید.

این اختلافات از زمانی که صالح در 24 اوت گذشته برای برگزاری تظاهراتی در صنعا به منظور بزرگداشت 35‌امین سالگرد تاسیس حزب وی (کنگره خلق) آشکارتر شد.

تنها چند روز پس از برگزاری تظاهرات یکی از رهبران برجسته شبه‌نظامیان حوثی در پیام آتشینی اعلام کرد که صالح در صدد زمینه‌سازی برای دست زدن به کودتا علیه حوثی‌ها در 24 اوت در صنعا بود.

محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی گروه حوثی گفته بود که هدف از تظاهرات "ریختن به میدان‌ها به منظور دست زدن به تحصن اعتراضی بود و عملا طرحی به این منظور در دست بود، اما اقدامات امنیتی مناسب آن را ناکام کرد".