.
.
.

البدیری مرجع شیعه عراقی: حزب الله لبنان برای ترور من تلاش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت الله فاضل البدیری، یکی از مراجع مذهبی شیعه در عراق روز چهارشنبه، 6 سپتامبر حزب الله لبنان را به تلاش برای ترور وی متهم کرد.

بدیری گفت: «تصمیم حزب الله لبنان برای ترور وی پس از آن گرفته شد که او توافق این گروه با داعش را که در پی آن افراد این گروه تروریستی به مرزهای عراق انتقال داده شدند» را محکوم کرده بود.

وی افزود: «هنوز هم به طور مکرر جماعتی مسلح مرا تهدید می‌کنند که در صورت عدم معذرت خواهی از صدور اطلاعیه محکومیت توافق حزب الله و داعش، مرا ترور خواهند کرد».

البدیری تاکید کرد، افرادی از طریق تماس‌ها و پیام‌های تهدید آمیز از او خواسته‌اند که انتقادهای قبلی خود از توافق داعش و حزب الله لبنان که هفته گذشته انجام گرفت، عذر خواهی کند در غیر این صورت او را به قتل خواهند رساند. آن‌ها گفته‌اند که از حامیان حزب الله لبنان هستند.

روز چهارشنبه افراد مسلح ناشناس در عملیات ترور نافرجام سعی کردند شیخ فاضل البدیری، از روحانیان شیعه عراقی را که توافق حزب الله لبنان و داعش اعتراض کرده بود، به قتل برسانند.

شیخ فاضل البدیری چند روز پیش با انتشار بیانیه‌ای اعتراض خود را به توافق حزب‌الله لبنان و داعش اعلام کرد، افراد مسلح ناشناس پس از نماز عشاء در یکی از مساجد نجف با پرتاب سه نارنجک به او سوء قصد کردند.

در اثر این حمله، شیخ البدیری به بیمارستان منتقل شد و در اثر جراحات ناشی از سه نارنجک پرتاب شده در وضعیت نگران‌کننده‌ای قرار گرفت.

نارنجک اول، محافظان شیخ فاضل البدیری را مورد هدف قرار داد و سه نفر از آنها را کشت ولی نارنجک‌های دوم و سوم مستقیما به سوی او پرتاب شد. در اثر ضربه وارده به سر شیخ البدیری، اینک او در حالت کما قرار دارد.

هفته گذشته حزب‌الله لبنان و داعش توافق کردند که در ازای انتقال 600 تن از عناصر داعش از مرزهای لبنان-سوریه به استان دیرالزور سوریه در نزدیکی مرز عراق، داعش سرنوشت سربازان لبنانی ناپدید شده را مشخص کند. در این توافق زخمی‌های داعش با جسد یک پیکارجوی ایرانی به نام «محسن حججی» و دو نفر از ارتش سوریه مبادله شد و یک اسیر به نام احمد معتوق آزاد شد.