ترور نافرجام روحانی شیعه عراقی معترض به توافق حزب‌الله و داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در یک عملیات ترور نافرجام افراد مسلح ناشناس سعی کردند شیخ فاضل البدیری، از روحانیان شیعه عراقی را که توافق حزب الله لبنان و داعش اعتراض کرده بود، به قتل برسانند.

چند روز پس از آنکه شیخ فاضل البدیری با انتشار بیانیه‌ای اعتراض خود را به توافق حزب‌الله لبنان و داعش اعلام کرد، افراد مسلح ناشناس پس از نماز عشاء در یکی از مساجد نجف با پرتاب سه نارنجک به او سوء قصد کردند.

در اثر این هجوم، شیخ البدیری به بیمارستان منتقل شد و در اثر جراحات ناشی از سه نارنجک پرتاب شده در وضعیت نگران‌کننده‌ای قرار دارد.

نارنجک اول، محافظان شیخ فاضل البدیری را مورد هدف قرار داد و سه نفر از آنها را کشت ولی نارنجک‌های دوم و سوم مستقیما به سوی او پرتاب شد. در اثر ضربه وارده به سر شیخ البدیری، اینک او در حالت کما قرار دارد.

در چند روز گذشته حزب‌الله و داعش توافق کردند که در ازای انتقال 600 تن از عناصر داعش از مرزهای لبنان-سوریه به استان دیرالزور سوریه در نزدیکی مرز عراق، داعش سرنوشت سربازان لبنانی ناپدید شده را مشخص کند. در این توافق زخمی‌های داعش با جسد یک پیکارجوی ایرانی به نام "محسن حججی" و دو نفر از ارتش سوریه مبادله شد و یک اسیر به نام احمد معتوق آزاد گردید.

شیخ فاضل البدری


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید