.
.
.

بحرین از قطر به شورای امنیت سازمان ملل شکایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی العرادی، نایب رییس مجلس بحرین، به تلویزیون العربیه گفت بحرین علیه قطر به شورای امنیت سازمان ملل و دادگاه بین المللی کیفری شکایت خواهد کرد.

العرادی روز سه‌شنبه 22 اوت در برنامه پانورامای تلویزیون العربیه گفت که پادشاهی بحرین کمیته‌ای برای جمع‌آوری مدارک درباره اقدام‌های قطر علیه بحرین تشکیل خواهد داد. او افزود که شکایت بحرین به شورای امنیت و دادگاه بین‌المللی کیفری برپایه نقض منشور سازمان ملل و «جنایت‌های جنگی نسل چهارم» خواهد بود.

جنگ نسل چهارم مفهومی از جنگ غیرمتمرکز با استفاده از تروریسم و تاکتیک‌های تبلیغات رسانه‌ای‌ است.

العرادی در مصاحبه خود به تلویزیون العربیه گفت که دوحه در امور بحرین مداخله و از تروریسم پشتیبانی کرده است.

او افزود که قطر از گروه‌های تروریستی همچون حزب الله و اخوان المسلمین پشتیبانی کرده و سیاست خارجی این کشور به بی‌ثبات کردن منطقه متکی است.

بحرین اخیرا در یک برنامه تلویزیونی به نام «آکادمی تخریب» از حمایت دوحه از «آکادمی تغییر» و سخنان مقام‌های این کشور برای سرنگون کردن نظام بحرین پرده برداشته است.

براساس اعتراف‌های پخش شده، افرادی از سوی آکادمی به منامه اعزام شده‌اند تا هدف قطر برای تحریک و ایجاد هرج و مرج در نظام بحرین را دنبال کنند.

برنامه «آکادمی تغییر» توسط هشام مرسی، داماد یوسف القرضاوی، از رهبران معنوی گروه اخوان المسلمین اداره می‌شود که در فهرست سیاه 4 کشور بایکوت کننده قطر جای دارد.