.
.
.

انتشار ویدیویی از تلاش برای تجاوز گروهی به دختری مراکشی در اتوبوس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حادثه‌ای که در مراکش به حادثه «دختر اتوبوس سفید» روز دوشنبه 21 اوت 2017 ویدئویی از مردان جوانی منتشر شد که تلاش کردند در یک اتوبوس به دختر جوانی تجاوز کنند.

در این ویدئو سه مرد جوان دیده می‌شود که تلاش می‌کردند لباس‌های دختر جوانی را از تن او در آورند و به شیوه‌ای غیراخلاقی به بخش‌های مختلف بدن او دست بزنند. در حالی که دختر جوان که گفته می‌شود از مشکلات عقلی رنج می‌برد، سعی می‌کرد با چشمان گریان از خود دفاع کند، یکی از مهاجمان از این حادثه تجاوز فیلم‌برداری کرد.

متجاوزان دستگیر شدند

مقامات شرکت اتوبوس‌رانی که این اتفاق در یکی از اتوبوس‌های آن رخ داده، طی بیانیه‌ای اعلام کردند نیروهای امنیتی موفق شده‌اند افراد متجاوز را دستگیر کنند. این شرکت همچنین اعلام کرد حادثه تجاوز به این دختر جوان، روز جمعه 18 اوت 2017 رخ داده است.

مداخله نکردن راننده اتوبوس برای نجات دختر جوان از دست جوانان متجاوز، انتقادهای گسترده‌ای در پی داشت. شرکت اتوبوس‌رانی همچنین درباره این موضوع بیان کرد که با توجه به اینکه ویدئوی منتشر شده تنها یک دقیقه زمان داشته و همچنین در بخشی از فیلم دختر جوان توانسته از دست مهاجمان بگریزد، هنوز نمی‌توان به طور قاطع اظهار نظر کرد که راننده برای نجات دختر اقدامی نکرده بود

موجی از محکومیت از سوی افکار عمومی

با توجه به این موضوع که برخی رسانه‌های مراکش گزارش کرده‌اند این دختر جوان از اختلالات عقلی رنج می‌برد، موضوع تجاوز گروهی به یک دختر بیمار، موجی از انتقادات و خشم مردمی را در مراکش به وجود آورده است. یک وبلاگ‌نویس مراکشی در این‌ باره نوشت: «درباره اتفاقی که امروز در یکی از شهرهای مراکش رخ داد، به هیچ وجه نمی‌توان سکوت کرد. این یک جنایت علیه بشریت و علیه همه جامعه است که همه قوانین مراکش را زیر پا گذاشته است. درود بر ما که به مرحله‌ای رسیده‌ایم که می‌کوشیم به یک دختر جوان دارای اختلالات عقلی در یک وسیله نقلیه عمومی و در روز روشن تجاوز کنیم. تا زمانی که مجازات شدیدی وجود نداشته باشد، باز هم منتظر شگفتی‌های دیگر باشید».

در همین راستا یک نهاد غیر دولتی مراکشی به نام «ماتقيش ولادي»، با هدف مجازات افراد تجاوزگر، خواستار مداخله دادستان مراکش و شکایت از متجاوزان در دادگاه تجدیدنظر دارالبیضاء شد.

رئیس این نهاد غیر دولتی اعلام کرد اقدامات قانونی برای تقدیم شکایت به دادستان کل آغاز شده، تا او اجرای اشد مجازات برای افرادی که در این حادثه لباس‌های این دختر جوان را پاره کرده و کوشیده‌اند به او تجاوز کرده و از این اتفاق فیلم بگیرند، اجرا شود.