.
.
.

اعتراض گسترده قطری‌ها به سیاسی کردن حج از سوی امیر این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی پذیرفته نشدن میانجی‌گری شيخ عبدالله آل ثاني میان پادشاهی عربی سعودی و دولت قطر برای تسهیل رفت و آمد حجاج قطری، از سوی دولت قطر، شهروندان این کشور با به راه‌انداختن هشتگ #ارحل_يا_تميم اعتراض خود را به سیاسی کردن حج از سوی تمیم بن حمد آل‌ثانی ابراز کردند.

هشتگ #ارحل_يا_تميم که در اعتراض به پذیرفته نشدن میانجی‌گری شيخ عبدالله آل ثاني میان پادشاهی عربی سعودی و دولت قطر برای تسهیل رفت و آمد حجاج قطری، به راه افتاده است، در صدر هشتگ‌های توئیتر در قطر جای گرفت. این موضوع می‌تواند به معنای خشم و انزجار شدید ملت قطر از اقدامات حاکم این کشور تلقی شود.

پس از هشتگ #ارحل_يا_تميم می‌توان آن را "تمیم برو" یا "تمیم رها کن" ترجمه کرد، هشتگ #عبدالله_مستقبل_قطر که می‌توان آن را نشانه قدردانی ملت قطر از تلاش‌های میانجی‌گرانه شيخ عبدالله آل ثاني میان پادشاهی عربی سعودی و دولت قطر دانست، در رده دوم هشتگ‌های توئیتر در قطر جای گرفت.

در پی دیدار شيخ عبدالله آل ثاني با شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی‌عهد و جانشین پادشاهی عربی سعودی، خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز ضمن موافقت با بازگشایی مجدد گذرگاه زمینی سلوی، دستور داد هواپیماهای سعودی با هزینه دولت این کشور نسبت به انتقال حجاج از دوحه به جده اقدام کنند، با این حال دولت قطر با نپذیرفتن تلاش‌های میانجی‌گرانه شيخ عبدالله آل ثاني، اجازه فرود هواپیماهای سعودی در دوحه را صادر نکرد.