.
.
.

آغاز یورش ارتش عراق به مرکز بخش تلعفر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش عراق اعلام کرد که نیروهایش روز سه‌شنبه 22 اوت، به مرکز بخش تلعفر مرکز گروه داعش در غرب استان موصل، یورش بردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه‌ای که فرماندهی عملیات مشترک عراق صادر کرد، آمده است که نیروهای ارتش و واحدهای دستگاه مبارزه با تروریسم، از دو جهت شرقی و جنوبی، یورش خود را به شهر تلعفر آغاز کردند.

نیرهای عراقی از روز یکشنبه 20 اوت، عملیات زمینی خود را برای بیرون راندن داعش از تلعفر آغاز کردند. این تازه‌ترین عملیات نیروهای عراقی علیه شبه‌نظامیان داعش است که با حمایت ایالات متحده آمریکا صورت می‌گیرد.

داعش که اخیرا شهر موصل، بزرگترین شهر تصرف خود را در عراق از دست داده، همچنان تصرف مناطقی در غرب عراق و شرق سوریه را در دست دارد.

همزمان با پیشروی نیروهای عراقی، جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا، وارد بغداد شد. به گفته منابع آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، متیس در سفر به عراق ضمن دیدار با نخست وزیر و وزیر دفاع در باره آینده حضور نیروهای آمریکایی در عراق بعد آزاد سازی شهرهای تحت تصرف داعش با آنها گفتگو خواهد کرد.

پس از بغداد، متیس قرار است به اربیل برود و با مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق، دیدار و گفت‌وگو کند. بارزانی اعلام کرده که روی 25 سپتامبر در اقلیم، همه‌پرسی استقلال برگزار کرد؛ اقدامی که دولت مرکزی عراق و همسایگان این کشور با آن مخالفند.