.
.
.

پیشروی ارتش لبنان در منطقه جنوب راس بعلبک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش لبنان روز یکشنبه 20 اوت 2017 اعلام کرد، با استفاده از آتش سنگین توپخانه‌ای علیه مواضع داعش در جبهه جنوب رآس بعلبک، توانست این گروه را از منطقه راس بعلبک دور و به سوی مرزهای سوریه عقب براند.

طبق گزارش خبرگزاری ملی، در این عملیات ارتش لبنان مناطقی را در راس بعلبک از نیروهای داعش پس گرفته و به مناطق تحت کنترل نیروهای مسلح لبنان در عرسال متصل کرد.

طبق این گزارش، ارتش لبنان با بازپسگیری بلندی‌های «ضلیل ام جماعه» واقع در شمال شرق «ضهور الخنزیر» توانست راه ارتباطی داعش با منطقه «مرطبیا» را به طور کامل قطع کند. ارتش لبنان علاوه بر ارتفاعات راس بعلبک توانست مساحت‌های گسترده‌ای از مناطق اطراف این بلندی‌ها را به کنترل خود در آورد.

ارتش این کشور بامداد روز یکشنبه 20 اوت در هجومی غافلگیرانه که با پوشش هوایی پشتیبانی می‌شد، توانست مناطق "خربه داوود" و"خربه التينه" در بلندی‌های رأس بعلبک بازپس گیرد.

ارتش لبنان در آغاز عملیات ابتدا مواضع و استحکامات داعش را با توپخانه سنگین و موشک‌های خمپاره و کاتیوشا هدف قرار داد و سپس با نیروی پیاده به سوی آنها پیشروی کرد. به گفته منابع نظامی لبنان ارتش این کشور هم‌اکنون با به پاکسازی مناطق آزاد شده از میدان‌های مین که داعش مین گذاری کرده است، مشغول است.

ارتش لبنان پیش از شروع عملیات علیه داعش افراد مسلح این گروه را 600 جنگجو و مساحت تحت اشغال آنها را حدود 120 کیلومتر مربع تخمین زده بود.

مساحت کل منطقه کوهستانی شرق لبنان که تحت اشغال شبه نظامیان داعش است، حدود 300 کیلومتر مربع تخمین زده شده است.

هدف نهایی ارتش لبنان از آغاز این عملیات پاکسازی کامل مناطق این کشور از وجود گروه‌های تروریستی از جمله داعش و النصره اعلام شده است.

سخنگوی ارتش لبنان اعلام کرد که در عملیات دو روز گذشته حدود 20 تن از تروریست‌های داعش کشته و شمار زیادی از آنها نیز مجروح شدند.