.
.
.

کشته شدن بیش از 900 غیر نظامی در رقه در 2 ماه گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبکه خبری «الرقه تذبح بصمت» روز یکشنبه13 اوت 2017 طی گزارشی نوشت که 964 شهروند غیر نظامی سوری در 2 گذشته بر اثر بمباران جنگنده‌های ائتلاف بین المللی کشته شدند.

طبق گزارش این شبکه خبری که به وسیله شماری از فعالان سوری اداره می‌شود، از آغاز عملیات آزادسازی رقه از تصرف داعش که دو ماه پیش با هجوم زمینی نیروهای کرد سوریه و با پوشش جنگنده‌های ائتلاف بین المللی آغاز شد، بیش از 900 نفر کشته و دست‌کم 450 هزار غیرنظامی به دلیل کمبود آب و برق مجبور به ترک خانه‌های خود شدند.

این شبکه خبری همچنین گزارش داده که بیش از 30 هزار غیر نظامی هنوز در شهر رقه در محاصره کرد‌های مسلح سوری مورد حمایت آمریکا، هستند.

به نوشته این شبکه خبری غیر نظامیان محاصره شده به دلیل مین گذاری گسترده مناطق اطراف شهر رقه توسط داعش، قادر نیستند که از شهر فرار کنند».

گروه‌های مخالف اسد، دو ماه پیش عملیات آزادسازی شهر رقه از داعش، در شمال سوریه را آغاز کردند.

طلال سلو سخنگوی «نیروهای سوریه دموکراتیک»، در آغاز عملیات در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز، با اعلام آغاز عملیات گفت که عملیات آزادسازی رقه از سه محور، شمال، شرق و غرب این شهر آغاز شد اما پس از گذشت 2 از آغاز عملیات رقه هنوز در دست داعش است.

نیروهای سوریه دموکراتیک، که از سوی آمریکا حمایت می شوند، رهبری این عملیات را هدایت می کنند.

ائتلاف نظامی «نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک» شامل گروهای کُرد و عرب سوریه است و آمریکا از آنها در جنگ علیه داعش حمایت می‌کند.