.
.
.

امارات: قطر راه خروج از بحران را نمی‌تواند در پایتخت‌های غربی پیدا کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی روز چهارشنبه 9 آگوست 2017 گفت که قطر باید راه پایان بحران خود را با 4 کشورعربی(مصر، سعودی،بحرین وامارات) بیابد نه در پایتخت‌های کشورهای غربی.

قرقاش گفت:«قطر تنها با برطرف کردن نگرانی کشورهای عربی ناشی از حمایت دوحه از تروریسم می‌تواند از بحران خود خارج شود زیرا منشاء اصلی نگرانی و بحران در محیط اطراف قطر است و این نگرانی در پایتخت‌های غربی نیست».

وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی در حساب توییتر خود نوشت:«دوحه باید سیاست تحریک آمیز علیه کشورها و دخالت در امور داخلی همسایگانش را متوقف کند. این محور اساسی و راه حل برای خروج از بحران است».

قرقاش گفت:«بحران قطر منطقه‌ای و در محیط خود با همسایگانش است لذا راه‌حل خروج در رویارویی دوحه با مشکلات موجود در منطقه است» .

وی افزود:«فشار از مسافت‌های بسیار دور یا جستجوی راه حل از طریق پایتخت‌های غربی امکان پذیر نیست. راه حل در شجاعت رویارویی با بحران است».

وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی اظهار داشت در فضای بی اعتمادی بوجود آمده از تجربه طولانی حمایت دوحه از تروریسم، ضروری است که قطر شفایفیت و شجاعت را برای پایان دادن به بحران بکار گیرد. موفقیت راه حل‌های دیپلماسی در این بحران زمانی میسر خواهد شد که دوحه در سیاست حمایت تروریسم و دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه، تجدید نظر کند».

Gargash tweets on qatar
Gargash tweets on qatar