.
.
.

كارشناس آمریکایی: قطر باید حمایت مالی از تروریسم در لیبی را متوقف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جوناثان سکانزر، معاون بنیاد دفاع از دموکراسی آمریکا، در مقاله‌ای در مجله «نیوزویک»، از کشورهای غربی خواست تا برای متوقف کردن حمایت‌های مالی قطر از تروریسم در لیبی، اقدام کنند.

به گزارش تلویزیون العربیه، سکانزر در مقاله خود نوشت اگر کشورهای غربی برای متوقف کردن حمایت مالی قطر از تروریسم اقدام نکنند، بحران دیپلماتیک میان 4 کشور عربی و دوحه همچنان باقی خواهد ماند.

کارشناس آمریکایی معاون بنیاد دفاع از دموکراسی آمریکا نوشت:«قطع تامین مالی دوحه از سازمان‌های تروریستی در لیبی، گامی است که می‌تواند به خروج قطر از بحران کنونی با همسایگانش کمک کند.

کارشناس آمریکایی افزود: «جانبداری برخی نیروهای با نفوذ در لیبی از قطر و مخالفت آن‌ها با چهار کشور مصر، امارات، بحرین و سعودی، نشان می‌دهد که نگرانی‌های نیروهای معتدل در لیبی و شکایت‌های آن‌ها از نقش دوحه در حمایت از تروریسم در لیبی به جا بوده است».

پیشتر برخی از سازمان‌های اطلاعاتی غرب از ارتباط تنگاتنگ دولت قطر با گروه‌های تروریستی در لیبی و حمایت مالی دوحه از تروریست‌ها لیبی گزارش‌هایی منتشر کرده بودند.

سازمان‌های اطلاعاتی غربی در گزارش‌های خود هشدار داده بودند که نفوذ تروریست‌ها در قطر می تواند امنیت خیلی از کشور‌ها را تهدید کند اسلحه و بمب‌های ساخته شده برای منفجر کردن کامیون‌ها که گروههای تروریستی در مصر بکار می‌گیرند، اغلب از مرز لیبی وارد مصر می شود و سپس علیه ارتش و موسسات دولتی این کشور به کار گرفته می شود.