فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرستاده سازمان ملل به یمن از احتمال مذاکرات جدید میان یمنی‌ها در عمان خبر داد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن، از احتمال آغاز مذاکرات جدید برای رسیدن به صلح میان طرف‌های یمنی به میزبانی سلطنت عمان خبر داد.

  ولد الشیخ در باره وضعیت بحرانی یمن و نیاز مردم این کشور به کمک‌های انسانی گفت:«طرح‌هایی برای رساندن کمک‌های انسانی از طریق بندر الحدیده به مناطق مختلف یمن در حال بررسی است».

  به گزارش تلویزیون العربیه، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در تلاش برای از سرگیری مذاکرات میان طرف‌های درگیر در یمن به مسقط پایتخت کشور سلطنت عمان سفر کرده است.

  فرستاده ویژه سازمان ملل از ملاقات با هیئتی از حوثی‌ها در آینده نزدیک خبر داد.

  وی گفت که هدف از این دیدار مطلع کردن حوثی‌ها از ابتکار سازمان ملل متحد در رابطه با کنترل بندر «الحدیده» است.

  یک منبع یمنی به العربیه گفته است، سلطنت عمان برای میانجگری و منصرف کردن کودتاگران حوثی از مواضع خود که مانع روند صلح در یمن شده است، تلاش جدیدی را آغاز کرده است. عمان در راستای این هدف از هیئت کودتاگران حوثی دعوت کرده که برای دیدار با اسماعیل ولد الشیخ احمد به مسقط سفر کند.

  فرستاده سازمان ملل متحد اعلام کرد، سازمان ملل متحد خواستار تحویل بندر الحدیده به دولت قانونی نیست بلکه این سازمان تلاش می‌کند که مدیریت این بندر مهم را به طرف ثالثی که با سازمان ملل متحد هماهنگی کند، تحویل داده شود.

  وی افزود:«اکنون سازمان ملل در تلاش است که مشکل پرداخت حقوق کارمندان دولتی در یمن و بازگشایی فرودگاه صنعا را حل و فصل کند.

  ولد الشیخ گفت:«برای دیدار با ملک عبدالله دوم پادشاه اردن هاشمی به این کشور سفر خواهد کرد همچنین با عبدربه هادی منصور ملاقات خواهد کرد تا او را در جریان ابتکار جدید سازمان ملل برای بندر الحدیده قرار دهد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران