.
.
.

شورای علمای پاکستان سیاسی کردن مناسک حج توسط ایران و قطر را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیخ طاهر عقیل سخنگوی شورای علمای پاکستان، روز جمعه 4 آگوست 2017 با تجلیل از خدمات کشور پادشاهی سعودی و تلاش‌های ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور در زمینه ارائه خدمات به زائران مکه و مدینه، گفت:«پیام حج پیام صلح، امنیت برای همه مسلمانان جهان است».

سخنگوی شورای علمای پاکستان در مصاحبه با العربیه گفت:« "توطئه چینی" قطر و ایران برای سیاسی کردن حج و متشوش کردن فضای این فریضه مقدس در خانه خدا محکوم است».

شیخ طاهر عقیل گفت:«ما بیش از 500 عالم در شورای علمای پاکستان به رهبر علامه شیخ طاهر الاشرفی، سیاسی کردن فریضه دینی حج و ایجاد نفاق و فتنه میان مسلمانان در این مراسم توسط ایران و قطر را محکوم می‌کنیم».

وی تاکید کرد که پیام حج پیام صلح و وحدت وامنیت است نه فتنه و نفاق و درگیری است.

گفتنی است که مجلس علمای پاکستان روز دوشنبه 10 ژوییه 2017 اعلام کرد، قطر با تقویت روابطش با ایران امنیت کشورهای عربی خلیج، سعودی و حرمین شریفین را به خطر می‌اندازد و باید از ایران دوری کند.

مجلس علمای پاکستان کنفرانسی تحت عنوان «وحدت امت» در شهر کراچی برگزار کرد و در این کنفرانس رهبران احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی شرکت کردند.

حافظ محمد طاهر اشرفی، رئیس مجلس علمای پاکستان که ریاست این کنفرانس را بر عهده داشت، گفت:«کشور قطر باید از ایجاد روابط محکم با ایران دوری کند، زیرا قطر با تقویت روابطش با ایران امنیت کشورهای حوزه خلیج، سعودی حرمین شریفین مکه و مدینه را به خطر می‌اندازد و برای حل بحران به وجود آمده بهتر است کشور قطر با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج گفت‌وگو کند.

وی هم‌چنین گفت:« نپذیرفتن مطالبات کشورهای عربی از سوی قطر مشکلات را بیشتر می‌کند و ترکیه بهتر است در جهت صلح تلاش کند ‌به جای این‌که از یک طرف حمایت کند و سبب تفرقه میان مسلمانان شود».

رئیس مجلس علمای پاکستان همچنین گفت:‌« مکه و مدینه محور امت اسلامی و خط قرمز ما هستند و تمام امت اسلامی علیه عملیات تروریستی از سوی داعش و دیگر گروهک‌ها در این اماکن می‌ایستد».