.
.
.

ریاض ادعاهای تهران درباره روند بررسی پرونده حمله به سفارت سعودی در ایران را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، ادعای سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه ایران درباره روند تحقیقات مرتبط با پرونده تجاوز به سفارت سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی پادشاهی سعودی، علیرغم اینکه گروه کارشناسی سعودی اعلام آمادگی کرده بود تا در تاریخ‌ 25 تا 29 دسامبر 2016 در ایران حضور یافته و با مقامات ایران در زمینه تحقق و بررسی نمایندگی‌های دیپلماتیک سعودی در ایران و اطلاع از روند تحقیقات همکاری کند، مقامات ایران با وقت‌کشی عمدی مانع این کار شدند.

این مقام مسئول افزود: «طرف ایرانی پس از گذشت چهار ماه از تاریخ تعیین شده، خواستار تعیین وقت جدیدی برای حضور گروه کارشناسی سعودی شد. طرف سعودی نیز تاریخ 3 ژوئیه 2017 را به عنوان تاریخ جدید تعیین کرد لیکن مقامات ایران موافقت خود با فرود هواپیمای حامل گروه کارشناسی سعودی را در تاریخ 1 آگوست 2017 و پس از انتشار بیانیه وزارت امور خارجه پادشاهی عربی سعودی اعلام کردند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز سه شنبه 1 آگوست 2017 از صدور اجازه ورود به هیات سعودی جهت بازید از اماکن دیپلماتیک آن کشور در ایران خبر داد و گفت: «مجوز پرواز اختصاصی هیات مذکور در کوتاهترین زمان صادر و قرار بود این هیات روز یکشنبه هشتم مرداد ماه وارد تهران شود اما خود آنها در خواست کردند برای کسب آمادگی لازم ، سفر به تعویق بیافتد.»