.
.
.

وزیر اطلاع‌رسانی سعودی: سیاسی‌کاری دوحه در مورد حج انحطاط سیاسی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عواد بن صالح العواد، وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی پادشاهی سعودی در دیدار با وزیران اطلاع‌رسانی ۴ کشور پشتیبان مبارزه با تروریسم گفت سیاسی‌کاری دوحه در مورد حج انحطاط سیاسی است. وی تاکید کرد که از تمامی زائران قطری استقبال خواهد شد.

العواد گفت این دیدار در ادامه کنفرانس قاهره صورت گرفته که با هدف ارتقا اقدام‌های مشترک در زمینه اطلاع‌رسانی در کشورهای ضد تروریسم و مبارزه با تبلیغات مروج خشونت و افراط‌گرایی برگزار می‌شود.

العواد گفت که مناسک حج مناسکی روحانی است و پادشاهی سعودی تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا این مناسک با موفقیت برگزار شود و به زائران خانه خدا به نحو احسن خدمت‌رسانی شود.

العواد گفت سیاسی سازی حج انحطاط سیاسی است که دولت قطر در این زمینه تلاش کرده و از این مناسک برای مقاصد تنگ سیاسی بهره‌برداری می‌کند. او افزود که پیش از قطر هم در سال‌های اخیر ایران در این راه تلاش کرد و با شکست روبه‌رو شد.

وزیر اطلاع‌رسانی سعودی تاکید کرد که از مردم قطر همچون سال‌های گذشته استقبال می‌شود و آنها می‌توانند این مناسک را به راحتی و در امنیت انجام دهند. برادران قطری ما نباید به این تبلیغات دروغین در باره منع انجام مناسک حج توجه کنند. پادشاهی سعودی همچون سال‌های گذشته از تمامی مسلمانان جهان استقبال می‌کند و تسهیلات انجام مناسک حج را در آرامش و راحتی ارایه می‌دهد.