.
.
.

ارتش ملی یمن تقاطعی مهم را در «المخا» از حوثی‌ها بازپس گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن روز جمعه 4 آگوست 2017 اعلام کرد، تقاطع مرکزی شهر المخا را مجددا به کنترل خود درآورده است.

بر اساس این گزارش ارتش ملی یمن به همراه نیروهای مقاومت مردمی در پی درگیری‌های شدید با حوثی‌ها تقاطع ارتباطی المخا واقع در غرب شهر تعز را بازپس گرفتند.

بر اساس این گزارش در این درگیری‌ها بیش از 8 تن از شبه‌نظامیان حوثی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

گزارشگر العربیه در یمن به نقل از منابع ارتش ملی این کشور گفت در این درگیری‌ها نیروهای حوثی‌ و صالح علاوه بر تحمل تلفات جانی، چندین نفربر زرهی و مقادیری مهمات و ابزار جنگی آنها نیز منهدم شد.

ارتش ملی یمن همچنین موفق شد تنها راه امدادرسانی حوثی‌ها در شهر میدی غرب استان «حجه» را به کنترل خود درآورد.

این پیروزی در راستای عملیات گسترده موسوم به «نیزه طلایی» که ارتش ملی یمن برای بازپس‌گیری مناطق استراتژیک از کودتاگران حوثی و صالح در اوایل سال جاری آغاز کرده، صورت گرفت.

یک منبع نظامی بلندپایه یمنی در تماس با العربیه گفت: «این عملیات پیروزی مهمی برای ارتش ملی یمن به شمار می‌رود. چون ارتش یمن با بازپسگیری این مناطق، محاصره شهر تعز را شکسته و مواضع نیروهای مستقر در شهر «المخا» را پشتیبانی خواهد کرد.

علاوه بر این هم اکنون راه ارتباطی حوثی‌ها از تعز به استان الحدیده واقع در غرب یمن، کاملا قطع شده است‌.

یک منبع نظامی ادر منطقه پنجم نظامی واقع در شمال تعز اعلام کرد، ارتش ملی صبح روز پنجشنبه با حمله به مواضع حوثی‌ها توانست ضربات سنگینی به آنها وارد کند.

در همین حال جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی طی 24 ساعت گذشته مواضع حوثی‌ها را در المخا، یختل، الهاملی، شارع الخمیس در شمال و غرب تعز به شدت بمباران کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم