فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سوریه.. ائتلاف بین‌الملل اسلحه ارسالی به برخی گروه‌های ارتش آزاد را باز پس گرفت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیده‌بان حقوق بشر سوریه به نقل از «منابع موثق» گزارش داد که ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا، اسلحه‌ای که به سه گروه وابسته به ائتلاف ارتش آزاد سوریه داده بود را، باز پس گرفت. این گروه‌ها عبارتند از «احمد العبدو، ارتش شیرهای الشرقیه و لشکر شهدای القریتین» که در بادیه جنوب سوریه فعالیت می‌کنند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه افزوده، اقدام ائتلاف بین‌الملل برای باز پس گیری اسلحه پس از ان صورت گرفت که این گروه‌ها، با شرط‌های اعلام شده ائتلاف برای ادامه پشتیبانی، مخالفت کردند. متوقف کردن جنگ علیه نیروهای نظام سوریه، تمرکز بر جنگ علیه داعش و ارسال نیروی برای جنگ با این گروه به استان‌های الرقه و حسکه، در راس این شرط‌ها قرار دارد.

  منابع آگاه می‌گویند که لشکر شهدای القریتین، پس از مخالفت با شرط‌های واشینگتن، پادگاه التنف واقع در مرزهای سوریه-عراق-اردن را ترک کرد. این گروه همچنین از سکوت وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در برابر پیشروی شبه‌نظامیان وابسته به ایران در منطقه بادیه سوریه انتقاد کرد.

  این تحولات همزمان با ورود نبرد الرقه به مراحل تعیین کننده، روی می‌دهد. نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک، به بیرون راندن کامل نیروهای داعش از مناطق جنوب الرقه و بستن آخرین گذرگاه این گروه به سمت رود فرات نزدیک می‌شوند؛ مساله‌ای که باعث شده منابع سوری نسبت به استفاده احتمالی داعش از اسلحه شیمیایی در الرقه در صورت تکمیل محاصره شهر، هشدار دهند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران