فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر دفاع قطر: آینده شورای همکاری خلیج در خطر است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خالد بن محمد آل عطیه وزیر دفاع قطر گفت که آینده شورای همکاری خلیج، در معرض خطر قرار گرفته است.

  به گزارش العربیه، خالد بن محمد آل عطیه سه کشور خلیجی بایکوت کننده قطر (سعودی، امارات و بحرین) را به تلاش برای کودتا علیه دولت این کشور متهم کرد.

  آل عطیه که در یک مصاحبه تلویزیونی سخن می‌گفت، افزود که بحران سیاسی جاری، به سود هیچ یک از کشورهای طرف در آن نیست.
  وزیر امور خارجه قطر گفت که گذشت زمان و انتظار، به ادامه بحران کمک کرده و باعث پیچیده شدن بیشتر روابط می‌شود.

  او ادامه داد که ادامه وضعیت کنونی، باعث خواهد شد که آینده شورای همکاری خلیج، در معرض خطر قرار گیرد.

  آل عطیه به این نکته هم اشاره کرد که امیر کویت، باعث بزرگتر شدن بحران شد. او بر این مساله اصرار کرد که سه کشور خلیجی، اهدافی علیه قطر دنبال می‌کنند.

  7 کشور عربی و در راس آن‌ها سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر، تمام روابط خود را با قطر قطع کرده‌اند. این کشورها در بیانیه‌های جداگانه‌ای، قطر را به پشیتبانی از تروریسم متهم کردند.

  سعودی، امارات، بحرین و مصر، فهرستی از 13 درخواست از قطر را ارائه داده بودند که کویت به عنوان میانجی در بحران این کشور، تسلیم مقام‌های دوحه کرده بود.

  برای اجرای این خواسته‌ها ضرب‌الاجلی 10 روزه تعیین شده که روز 3 ژوئیه پایان یافت و طی این مدت، قطر پاسخ‌های خود به فهرست درخواست‌ها را تسلیم کویت کرد.

  سامح شکری وزیر امور خارجه مصر چهارشنبه 5 ژوئیه، با قرائت بیانیه چهار کشور عربی محور مبارزه با تروریسم، تاکید کرد که موضع چهار کشور، برپایه قوانین و میثاق‌نامه‌های بین‌المللی است و پاسخ قطر به خواسته‌های مطرح شده، منفی و بی محتوا بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران